Jakub Köver: Na Bratislavu se těším, bude tam rivalita

Rozhovory
ČT 29. 7. 2021
Slovenský útočník Orlů Jakub Köver byl v uplynulé sezóně ovlivněné celosvětovou pandemií jedním ze dvou hráčů znojemského týmu, který si zahrál mezinárodní bet-at-home ICE Hockey League. Nastupoval v dresu nováčka Bratislava Capitals. Nyní se chystá na druhou sezónu v lize, tentokrát už s orlem na hrudi.

Máte za sebou první týden přípravy na ledě, jak se cítíte?
Bylo super, že se konečně dostáváme na led. Letní příprava byla dlouhá.

Po konci tréninku jste si ještě přidával, a to i ve chvíli, kdy už ostatní spoluhráči jezdili v předklonu. Cítíte se dobře?
Určitě mi pomohlo, že jsem už o týden dřív na ledě byl. Takže ten nejhorší začátek mám za sebou.

Hrál jste v ICE Hockey League už loni, máte čerstvou zkušenost. Jaký na vás liga udělala dojem?
Byl jsem z ligy určitě mile překvapený. Je kvalitní, hraje v ní hodně známých hráčů, kteří byli draftovaní do NHL. Hodně Kanaďanů Američanů. Těším se na to a těším se i na zápasy s Bratislavou. Už jsem tam hrál, bude tam nějaká rivalita.

Vyhovuje vám hokej, který se v mezinárodní konkurenci hraje?
Popravdě řečeno jsem v Bratislavě nedostal úplně tolik prostoru. Přišel jsem tam až v průběhu sezóny a moje role nebyla úplně největší. Ale myslím si, že liga je hratelná, jsou v ní hodně techničtí hráči.

Loňský ročník byl specifický tím, že se odehrál prakticky celý bez diváků. Jak jste to vnímal?
První zápas bez diváků jsem zažil ještě tady ve Znojmě. Byl to velký kontrast. Týden předtím relativně plné tribuny a super atmosféra, potom najednou nic. I v bývalé EBEL to takové bylo. Mrzelo mě to hlavně v Bolzanu, o kterém se ví, že fanoušci tam umí vytvořit parádní atmosféru. Ale co se dá dělat, museli jsme si zvyknout.

Jaké jsou vaše cíle pro nadcházející ročník?
Chtěl bych se probojovat do sestavy, být plnohodnotným členem týmu, který může pomoct a odevzdá na ledě vše, co může.

NEWSLETTER