Pavel Kantor: Chtěl jsem vyzkoušet něco jiného než extraligu. Za Znojmo jsem nesmírně rád

Rozhovory
ST 9. 6. 2021
Ostřílený brankář Pavel Kantor je jednou z nejnovějších akvizic orlí letky. V 29 letech toho má za sebou opravdu hodně, včetně více než dvou stovek extraligových startů i zahraniční angažmá v Norsku nebo Anglii. Dobře naladěný rodák z Českých Budějovic v rozhovoru přibližuje svůj přestup do Znojma i to, kdo ho během sportovní kariéry motivuje.

Jak velkou výzvou je pro vás stát se Orlem, a co bylo rozhodujícím faktorem, že jste si vybral právě Znojmo?
Spolu se svým agentem jsme řešili moji budoucnost už během posledního roku v Pardubicích, a on měl ode mě zadané požadavky na zahraniční angažmá. Chtěl jsem jít vstříc nové výzvě a vyzkoušet něco jiného než extraligu. Poměrně záhy se nám ozval majitel znojemského klubu pan Ohera. Spolu jsme velice brzy našli společnou řeč a domluvili se na podmínkách. Jsem nesmírně rád, že po mně Znojmo sáhlo a panu Oherovi bych rád tímto rád poděkoval za příležitost i zázemí, které mně a moji rodině klub poskytl přímo ve Znojmě.

Jak moc a v čem konkrétně se podle vás liší ICEHL od soutěží, kde jste doposud působil?
Jo, tak studoval jsem si charakteristiku soutěže. Vím, že je to hodně ofenzivní liga, což zrovna pro nás gólmany není dvakrát dobrý (směje se). Takže si asi budu muset zvykat, že třeba nebudu dostávat 1-2 góly, ale třeba 3. Hlavní je, aby to i tak vedlo k vítězstvím. Extraliga je v tomto ohledu extrémně svázaná taktikou, takže očekávám poměrně velkou změnu. Ale nechám se překvapit, jak budou zápasy probíhat přímo na ledě.

Znal jste se s někým z klubu ještě před tím, než jste tu podepsal smlouvu?
Pár kluků znám, třeba kapitána Radima Matuše, nebo Radka Prokeše, který je stejně jako já z Českých Budějovic. Některé kluky znám, jako svoje soupeře, třeba Vojtu Němce, když působil v Kometě. Já jsem vždycky všude rychle zapadnul do kolektivu, takže v tomhle nevidím žádný problém. Na kabinu se těším!

Máte v hlavě soupeře, na kterého se v nadcházející sezóně speciálně těšíte?
Jasně, těším se třeba na Salzburg, kde podepsal Peter Schneider, se kterým jsem se potkával v extralize. Těším se i do Klagenfurtu, který soutěž naposledy vyhrál. Od pana Ohery vím, že pořádně vyhrocené bývají zápasy s Vídní. Zajímavé bude i derby s Bratislavou. Přeci jen hokej hrajeme pro lidi, takže doufám, že budou moci brzy přijít na stadion fandit v plném počtu, a společně se budeme radovat z vítězství.

Mezi vaše oblíbené letní radovánky patří vymýšlení designu své masky. Prozradíte nám, co stojí za tou aktuální?
Je to tak, mám tohle rád a vždycky se snažím, aby design souvisel s městem, kde působím. V Pardubicích jsem na ni měl třeba Perníček ze Shreka s nápisem „Vyliž mi polevu“ (usmívá se). Na mojí nové masce převažuje červená barva a je na ni orlice s příslovím „Znojmo vidím tě dvojmo“. Význam jsem si raději ještě ověřoval, aby to náhodou nepůsobilo hanlivě, nebo nevhodně (usmívá se). Na masce jsou i další iniciály, které se týkají mojí rodiny a logo fotbalového klubu Real TOP Praha, což je charitativní projekt, jehož akcí se přes léto účastním. Většinou si jednotlivé motivy skládám v hlavě pár dní a pak to zadám svému dlouholetému kamarádovi, který se mi o výsledný design masky už roky stará.

Máte svůj sportovní, nebo dokonce brankářský vzor?
Čistě brankářský asi ne, ale pár oblíbených sportovců mám. Baví mě třeba Zlatan Ibrahimovič, jehož podobiznu jsem měl na masce v Litvínově. Líbí se mi, jak dokáže být vždy nad věcí a přitom se i v pokročilém věku pořád držet na vrcholové úrovni.

Už jste měl možnost ochutnat vyhlášené víno z oblasti Znojemska?
Znojemské víno jsem asi už někdy ochutnal, ale zatím ne přímo ve Znojmě. Během července se stěhujeme s rodinou do Znojma, takže potom určitě dojde i na poznávací výlet do místního sklípku, jak s rodinou, tak spoluhráči.

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům?
Těším se moc na angažmá ve Znojmě a na atmosféru nejen domácích zápasů. Sice jsem zatím neměl možnost si detailně zjišťovat, jak se ve Znojmě fandí, ale počítám, že stejně jako kdekoliv u nás, je i znojemský fanoušek náročný, a to je dobře! Těším se, že se společně budeme radovat z výher, a že budou mít dobrý pocit z našich výkonů. My na ledě uděláme maximum proto, aby na nás byli fanoušci hrdí.

NEWSLETTER