Jak se daří Orlům v jiných klubech #1

Aktuální zprávy
PO 22. 3. 2021
Poslední zápas pohromadě sehráli Orli Znojmo 10. října. Poté sezónu zastavila zhoršující se pandemie koronaviru, která nakonec vedla až ke kompletní stopce druhé ligy v ročníku 2020/21. Celá řada Orlů se tak vydala dokončit ročník do jiných klubů. Jak se jim daří či dařilo?
V této první části článku se podíváme na hráče, kteří své další angažmá našli v tuzemsku.

Vojtěch Němec (Kometa, Třebíč)

Kometa: 18 Z, 3 G + 0 A = 3 B, -4, 0 TM Třebíč: 6 Z, 5 G + 0 A = 5 B, +2, 0 TM

Útočník s extraligovým životopisem si vinou zranění za Znojmo nezahrál ani v jednom zápase a do zápasového rytmu se vracel v Třebíči, kde si v šesti zápasech připsal pět asistencí. Poté následovalo povolání do extraligové Komety, kde Němec střídavě nastupuje v centru třetí formace. V probíhajícím play-off, kde Kometa aktuálně bojuje proti Třinci, nastoupil ke čtyřem duelům.

Tomáš Svoboda (Kometa, Litoměřice)

Kometa: 8 Z, 0 G + 0 A = 0 B, -1, 0 TM Litoměřice: 25 Z, 10 G + 12 A = 22 B, +6, 18 TM

Další dlouholetý extraligový snajpr na osm utkání ještě před Vánoci vypomohl Kometě, nakonec se ale po zbytek ročníku usadil v rodných Litoměřicích. Stadionu pomohl do play-off a následně i v předkole k postupu přes Sokolov. Nyní Stadion válčí čtvrtfinálovou bitvu s favorizovanou Jihlavou a Svoboda je jedním z klíčových hráčů, což dokazuje jeho výtečná produktivita.

Jakub Stehlík, Dominik Tejnor, Petr Beránek, Vladimír Oščádal (Třebíč)

Stehlík: 20 Z, 4 G + 9 A = 13 B, +8, 28 TM
Tejnor: 36 Z, 0 G + 3 A = 3 B, +2, 49 TM
Beránek: 13 Z, 4 G + 2 A = 6 B, 0, 4 TM
Oščádal: 24 Z, 1 G + 0 A = 1 B, 0, 16 TM

Třebíč byla co do zastoupení znojemských hráčů nejsilnější destinací. A nutno říct, že Horákům se letošní ročník poměrně vydařil. Stehlík s Tejnorem se obratem stali základními stavebními prvky defenzivy, Oščádal odváděl černou práci ve čtvrtém útoku a když se těsně před koncem přestupního termínu připojil i Beránek, získala Třebíč i produktivního útočníka.

Jednu dobu tým z Vysočiny útočil dokonce na přímý postup do čtvrtfinále, závěr základní části jej ale zastihl v horší formě. V předkole play-off pak po pětizápasové bitvě podlehl zkušenější Slavii Praha.

Adam Sedlák (Slavia)

Sedlák: 23 Z, 2 G + 5 A = 7 B, 0, 10 TM

Pražská Slavia neprožila úplně klidnou sezónu, vyměnila trenéra v základní části asi toužila po lepším než devátém místě, nicméně úspěch v předkole play-off nad Třebíčí bilanci vylepšil. Adam Sedlák patří k nejvytěžovanějším hráčům Pražanů, nastupuje v první obranné dvojici a na ledě tráví zhruba 18 minut na zápas.

Dominik Groh, Jan Rudovský (Havířov)

Groh: 13 zápasů, průměr ink. gólů 2,67, úsp. zásahů 89,86 %
Rudovský: 23 zápasů, 4 góly + 7 asistencí = 11 bodů, -1 účast na ledě, 34 trestných minut

Brankářská jednička Znojma v uplynulé sezóně se vydala posílit v CHANCE lize Havířov vedený ex-znojemským koučem Jiřím Režnarem. Slezskému klubu se ale sezóna nepovedla. Groh nastoupil do třinácti utkání s úspěšností zákroků necelých 90 procent. Po návratu původní jedničky Havířova Aleše Stezky se už do branky prakticky nepodíval. Navíc ani Stezka v brance Slezanům příliš nepomohl a přestože do play-off soutěže postupovalo dvanáct celků, Havířov se mezi ně neprobojoval a obsadil 13. příčku.

Útočník Jan Rudovský nastoupil ve 23 utkáních, připsal si 11 bodů a na ledě strávil průměrně skoro 17 minut každý večer. Patřil mezi nejvytěžovanější hráče Havířova v přesilovkách.

NEWSLETTER