Jan Rudovský: Přišel jsem do Znojma za postupem

Rozhovory
ST 7. 10. 2020
Ve svých třiatřiceti letech platí za jednoho z nejzkušenějších borců v orlím dresu. Má za sebou přes 140 zápasů v extralize a víc jak 470 v první lize. Jan Rudovský po svém příchodu do Znojma bodoval zatím v každém utkání, včetně toho posledního, při vysoké výhře 8:1 nad Valašským Meziříčím.

Jak hodnotíte ten poslední domácí zápas? Bylo to vlastně poprvé, kdy se podařilo zvítězit výraznějším rozdílem.
Je to asi pořád stejné. My se tlačíme do ofenzivy a snažíme se dát gól. V posledním zápase se nám to naštěstí povedlo už v první třetině a dali jsme dva. Nechci říct, že je to pak jednodušší, ale rozhodně se pak hraje o hodně líp.

V čem byl ten sobotní zápas jiný než ty předcházející? Dával vám soupeř na ledě víc prostoru?
Osobně si myslím, že to bylo stejné. Nevím, možná nám to naposledy víc sedlo, možná jsme se tu ligu taky přeci jen trochu naučili hrát. V kabině jsou kluci, kteří druhou ligu nikdy nehráli, přeci jen je to znát. Každým zápasem se zlepšujeme. Soupeř samozřejmě ví, že máme ofenzivní sílu, stáhne se v pěti před brankáře a snaží se nepustit nás k brance.

Jak se hrají zápasy, u kterých víte, že protivník bude hrát přesně takhle?
My jdeme do každého zápasu s tím, že ho musíme vyhrát. Když to řeknu blbě, tak soupeři zas tak o moc nejde, snaží se co nejméně prohrát. My jsme ti, kdo jsou pod tlakem.

Vy jste do Znojma přišel před sezónou, co vás na jih Moravy zlákalo?
Je tu jasný cíl postoupit výš. Za tím jsem já přišel.

A jaké jsou dojmy z nového angažmá?
Je to tu super. Nic není problém, klub funguje skvěle. Zázemí je tu v podstatě na extraligové úrovni.

NEWSLETTER