Orly se pokusí zastrašit novojičínští Ďáblové

Naši soupeři
PÁ 25. 9. 2020
Znojmo odehraje v sobotu další utkání druhé ligy. Tentokrát bude čelit nájezdu novojičínských Ďáblů. Utkání začíná v Nevoga aréně v 17:30.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Hokejový klub v Novém Jičíně byl založen v roce 1946 a ve druhé lize působí od sezóny 1994/1995, kdy do ní postoupil z krajského přeboru. Nejúspěšnější ročník prožili Ďáblové před dvaceti lety, když se probojovali až do baráže o první ligu. Na vyšší mety však nedosáhli. Jičín patří mezi tradiční účastníky play-off, nicméně již devět let se nedostal dále než do čtvrtfinále.

Trenérem týmu je dvaačtyřicetiletý Petr Macháček, odchovanec a dlouholetý hráč Nového Jičína. Soupisku tvoří převážně mladší hráči, nicméně nalezneme na ní i takového matadora, jako je útočník Richard Bordowski, jenž hrál dlouhá léta v Polsku a více než sto startů přidal i v české extralize. Jediným cizincem v kádru je Slovinec Rok Macuh, který však v českých vodách působí již šest let.

Jičín nastoupil v přípravě k osmi utkáním proti druholigovým i jednomu univerzitnímu soupeři a s jejich průběhem může být až na tři výjimky spokojen. Vstup do soutěže se však Ďáblům nepovedl. Ve středu podlehli Opavě 2:5.

To Orli mohou být po dvou kolech spokojeni. Po výhře nad Kopřivnicí a Hodonínem jsou na prvním místě tabulky. Do středečního utkání nezasáhli Martin Podešva, jenž si přivodil menší zranění v zápase s Kopřivnicí, a Vojtěch Němec. "Vojta začal trénovat na kole, párkrát byl už i na ledě. Postupně přidává zátěž. Pomalu se chystá, ale ten výpadek byl dlouhý a než se dostane do nějaké formy, tak to bude trvat," řekl Jiří Beroun, asistent trenéra.

Vstupenky na utkání

Vzhledem k omezené kapacitě stadionu se na zápas nebudou prodávat žádné jednorázové vstupenky. Vstup mají pouze držitelé permanentních karet. Pro ostatní fanoušky připravuje klub stream ze zápasu. Více informací naleznete zde.

Prosíme fanoušky, aby respektovali pravidla nařízená Ministerstvem zdravotnictví ČR, kterými se musí klub řídit. Důležité organizační pokyny k domácím zápasům a informace o prodeji vstupenek naleznete v tomto článku.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Michal Antonín
Čároví rozhodčí:Marek Čelechovský, Josef Zapletal

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Stehlík, Stránský, Tejnor, Kališ, Šána, Sedlák – Köver, Havlík, Kvasnica, Oščádal, Svoboda O., Matuš, Luciani, Růžovský, Svoboda T., Beránek.
HK Nový Jičín:Šimonů – Már, Holáň, Kleiner, Hruška, Váňa, Vacula, Krutil – Poruba, Lehečka, Macuh, Pecha, Štefka, Kafka, Bordowski, Hilšer, Sluštík, Flok, Krupa, Maliník
NEWSLETTER