Jedeme dál! Vzbouří se Orli proti liščí smečce?

Naši soupeři
SO 7. 3. 2020
Série mezi Znojmem a Bolzanem načíná svou třetí část, oproti původnímu harmonogramu zápasů se opět sejdeme v Nevoga aréně. Orli se budou snažit protrhnout střeleckou smůlu, která si osedlala jejich hokejky, a snížit tak stav čtvrtfinálové sady s italským soupeřem. Duel odstartuje v neděli od 17:30.

Vzhledem k současné situaci kolem šíření koronaviru se bude i třetí zápas odehrávat ve Znojmě. Bližší informace k distribuci vstupenek si můžete přečíst v článku zde. Bolzano tedy v pátek neodcestovalo zpět, ale zůstalo ubytované v hotelu v Rakousku. Italský favorit série se prozatím vyhýbá sebemenšímu zaškobrtnutí a působí velmi sebevědomě. Po domácí výhře (3:1) se radoval i na jihomoravském ledě (4:0).

Páteční čtvrtfinálový duel rozhodly z velké části branky na startu jednotlivých třetin. Orli inkasovali vždy krátce po příchodu na led, sami ale odpověď hledali marně. Potvrzují tak současnou mizernou střeleckou formu, na každý gól se Znojemští neskutečně nadřou. Na brankáře Bolzana již vyslali v součtu obou zapásů 58 střel a Leland Irving lovil puk ze své sítě pouze jednou zásluhou Brandona Burlona.

„Pokud dáte za dva zápasy jeden gól, tak se nemůžete divit, že prohrajete. Nějaké šance jsme tam měli, ale nebylo nám přáno.“

Miroslav Fryčer (trenér, Orli Znojmo)

Na Orly čeká v neděli pořádná porce dřiny. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizovaní série, budou muset nejen odčarovat kouzlo Irvinga, ale protrhnout i ošklivou šňůru osmi zápasů v řadě, v nichž nedokázali nad Bolzanem zvítězit. A k tomu budou potřebovat i pomoc svých fanoušků.

Statistické okénko

  • Rozhodčí rozdali v pátečním duelu Znojma s Bolzanem osmdesát osm(!) trestných minut.
  • Prozatím nejproduktivnější hráč série je italský útočník Stefano Giliati (1 + 2).
  • Lišky vyhrály již devětkrát za sebou (2x v play-off, 7x v nadstavbě), podaří se jim zaokrouhlit počet vítězství?
  • Znojemští hokejisté dokázali v sezoně 2015/2016 vyklouznout z podobné situace, v níž se ocitají nyní. V sérii s Dornbirnem rovněž ztráceli 0:2, nakonec zvítězili 4:2 a dostali se až do finále ligy.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Trpimir Piragic, Christoph Sternat
Čároví rozhodčí:Attila Nagy, Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Bořuta, Čermák, Doherty, Burlon, Sova, Mikliš, Berisha, Kruckovyč – Svoboda, Flick, Vopelka – Matuš (C), Bartoš (A), Beránek – Novák, Češík, Luciani (A) – Oščádal, McRae, Bowles.
HC Bolzano:Irving – Marchetti, Flemming (A), Wiercioch, Tauferer, Robertson, Daly, Glira, Deluca – Insam (A), Arniel, Frigo – Giliati, Catenacci, Bardaro – Frank, Bernard (C), Miceli – Hargrove, Alberga, Poukkula.
NEWSLETTER