Patrik Novák: S nejlepším týmem ligy otevřený hokej hrát nemůžeme

Rozhovory
SO 7. 3. 2020
V pátek hrál Patrik Novák v lajně s Anthony Lucianim, přesto nemohl být po konci zápasu spokojený. Orlům se totiž nepodařilo skórovat a prohráli proti Italům i druhý čtvrtfinálový zápas. Jak ho znojemský útočník hodnotil a co by do příště změnil?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak byste zhodnotil druhý čtvrtfinálový zápas proti Bolzanu?
Nevím. Těžko se mi to hodnotí. Asi všichni viděli, že tam bylo dnes hodně vyloučení. Na druhou stranu musím říct, že nás Bolzano přehrálo. Změnit musíme asi úplně všechno.

Letos jste Bolzanu během pěti zápasů dali jen tři góly. Čím to je?
Asi jsou nejlepším týmem v lize. To vám tu potvrdí každý.

Už v první třetině jste měli hodně vyložených šancí, které zůstaly neproměněny. Proč myslíte, že se vám teď střelecky nedaří?
Prostě to tam nepadá. Pomoct by nám mohl třeba nějaký slepený gól, ale to je už taková otřepaná fráze. Podle mě musíme začít z obrany. Hrát lépe v defenzivě a čekat na chybu soupeře. Nemůžeme hrát otevřený hokej nahoru dolů, to prostě s nejlepším týmem ligy nejde.

Dnes jste hrál v lajně s Anthonym Lucianim. Měli jste nějaké speciální úkoly?
Speciální úkoly jsme neměli. Tony je dobrý bruslař. Určitě se mi s ním nehrálo špatně. Je mi ale vcelku jedno, s kým hraji.

Třetí zápas se bude hrát opět ve Znojmě. Je výhoda, že nemusíte jet do Itálie?
Určitě. Cestovat tolik kilometrů není ideální. Jsem rád, že nemusím na devět hodin do autobusu a vyspím se v klidu doma.

NEWSLETTER