Byli jsme nervózní, musíme se zklidnit, ví Tomáš Svoboda

Rozhovory
NE 23. 2. 2020
Nedělní střelec dvou gólů a pondělní narozeninový oslavenec Tomáš Svoboda se po utkání s Linzem rozpovídal nejen o výkonu v utkání, ale i o rezervách, na kterých musí tým zapracovat.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak byste zhodnotil zápas proti Linzi?
Věděli jsme, že jsme s Linzem hráli předchozí duely vyrovnaně. V první polovině na nás byla vidět nervozita. To je škoda. Každopádně jsem rád, že jsme získali tři body. To je pro nás extrémně důležité. Nevím, jestli jsme někomu utekli a jak vypadá tabulka. Koukat se ale musíme hlavně sami na sebe a na naše výsledky.

V posledních zápasech tým trápila produktivita. Pomůže šest gólů sebevědomí kabiny?
Góly a výhry vždycky pomůžou. My jsme šest branek dali, ale čtyři dostali. Musíme si dávat pozor, abychom góly nejen stříleli, ale i neinkasovali. Teď i případně později v play-off jsou rozdíly v zápasech minimální a rozhodují malé chyby. Musíme si dávat pozor, abychom se nehnali jen do útoku, ale především hráli dobře do obrany.

Na co je ještě potřeba se soustředit?
Nevím jestli to byl dnes problém jen naší lajny, ale polovinu zápasu jsme byli nervózní. Nedařilo se nám držet kotouč v útočném pásmu. Hrálo se hodně nahoru dolů. V dalších utkáních se musíme zklidnit a hrát to, co umíme.

Další zápas hrajete proti Fehérváru. Jak k němu budete přistupovat?
Bude to klíčový duel. Pokud vyhrajeme, hodně se přiblížíme tomu, co chceme celou sezónu. Play-off.

NEWSLETTER