Boje o play-off vrcholí! Znojmo zbrojí na Linz

Naši soupeři
SO 22. 2. 2020
Tři zápasy před koncem nadstavby stále hájí znojemští hokejisté příčky zajišťující postup do vyřazovací části soutěže. Lační soupeři ale nebezpečně dýchají na záda, každá ztráta bodů teď může být klíčová. Orli si nemohou dovolit zaváhat ani v neděli, kdy na domácím ledě hostí od 17:30 Linz. Kdy jindy svůj tým podpořit, když ne teď?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Černá křídla mají po páteční výhře nad Dornbirnem jasně nakročeno do play-off. Týmu chybí jen jeden bod k tomu, aby si bez ohledu na výsledky ostatních soupeřů zajistil vstupenku mezi osm nejlepších. V nadstavbě vykazuje Linz solidní formu, k pěti výhrám přidal pouhé dvě prohry a spolu s šestibodovým zvýhodněním ze základní části mu to stačí k tomu, aby se hřál na výsluní kvalifikační skupiny.

To ve Znojmě nemůže být o klidném závěru měsíce února ani řeč. Prohra v prodloužení ve Villachu hodně zamrzela a znovu zamotala s postupovou matematikou. Orli ale zuby nehty drží poslední postupovou příčku, i když pronásledovatelé z Innsbrucku a Fehérváru jsou až nebezpečně blízko.

„V neděli potřebujeme vyhrát za tři body. Neřešíme, jak k zápasu přistoupí soupeř. “

Jiří Beroun (asistent trenéra, Orli Znojmo)

Letošní vzájemné duely vyznívají lépe pro Orly. Ti zvítězili čtyřikrát v základní části (z toho třikrát buď v prodloužení nebo po samostatných nájezdech), jediný společný zápas v nadstavbě zase lépe zvládl Linz (2:1). Fanoušci mají jistě v paměti novoroční bitvu s Linzem, v níž Znojmo zvítězilo vysoko 7:2. Hattrickem se v utkání blýskl Philip McRae, hned pět bodů si připsal Anthony Luciani.

Statistické okénko

  • Znojemský rekordman Tony Luciani se proti Linzi umí vytáhnout. V pěti letošních zápasech získal hned 11 bodů.
  • Útočník Černých křídel Brian Lebler vede tabulku střelců s devětadvaceti góly (pětkrát zatížil i bránu Znojma).
  • Linz se může pochlubit druhými nejlepšími přesilovkami v lize s využitím 23,4%, to Orli jsou v této statistice nejhorší (11,4%)

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Christian Ofner, Christoph Sternat
Čároví rozhodčí:Attila Nagy, Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Bořuta, Čermák, Doherty, Sova, Novák, Mikliš, Kruckovyč – Svoboda, McRae, Luciani – Matuš, Flick, Berisha – Bowles, Bartoš, Beránek – Oščádal, Češík, Gago.
EHC Black Wings Linz: Kickert –Finn, Oleksy, Altmann, Rutkowski, Wolf, Roach, Matzka, Kragl – Lebler, Schofield, Umicevic – Kristler, Florek, Cijan – Fejes, Brucker, DaSilva – Neubauer, McNeill, Ober.
NEWSLETTER