Orli nadále posilují. Přichází loňský finalista extraligy Taylor Doherty

Aktuální zprávy
ST 12. 2. 2020
Znojemský klub se těsně před koncem přestupového období rozhodl přivést další posilu. Po Brandonu Burlonovi se nově v jihomoravské defenzívně ocitne Taylor Doherty, který v uplynulé sezóně došel s Bílými Tygry Liberec až do finále Tipsport extraligy.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Příští měsíc devětadvacetiletý Kanaďan byl před jedenácti lety draftován ve druhém kole týmem San José Sharks, do nejslavnější ligy světa prozatím nenahlédl. Většinu kariéry strávil v nižších amerických soutěžích, ve kterých kromě farmy Žraloků (Worcester Sharks), nastupoval také za výběr Providence Bruins. V AHL přitom naskočil do více než 250 zápasů.

V předešlém ročníku se Taylor Doherty upsal Bílým Tygrům Liberec, za které naskočil k padesáti střetnutím a pomohl jim do finále Tipsport extraligy. Nejen přednímu českému celku byl platný urostlými parametry. (203 cm, 107 kg)

„Hledali jsme obránce, který přinese větší důraz. Samotný hráč ke všemu chtěl zamířit do Evropy. Loni absolvoval kompletní sezónu v Liberci, což je pro něj i pro nás velké plus. Bude znát prostředí," uvedl k účastníkovi MS do 17 a 18 let Miroslav Fryčer.

Hlavní trenér znojemské střídačky se tak během února bude moci spoléhat na další služby řízného kanadského obránce. Na začátku měsíce přišel Brandon Burlon, který hned při úterní premiéře v Linzi vstřelil vyrovnávací branku. „Noví hráči se vždy uvedou dobře, jsou nažhavení. Podobně skvělý nástup měl Rob Flick, ale postupně uvadal. Snad jim ta energie tentokrát vydrží až do dubna," vyjádřil se Fryčer k zámořským posilám.

Krátce před uzavírkou přestupového okna EBEL (15. února) by ke kanadským obráncům mohl přibýt ještě brankář. Teemu Lassila totiž v následujících dvou utkáních bude chybět kvůli dvouzápasovému trestu. „Obránců teď máme dost. Připraven je také Petr Hrachovina," odlehčil situaci Fryčer. Následně ale již zvážněl. „Řešíme to. Pokud se vše stihne, měli bychom přivést jednoho brankáře jako rychlý záskok na pozici dvojky," dodal k otázce ohledně strážce brankoviště.

Fryčer v posledních dnech nemusel řešit jen záležitosti ohledně defenzivní činnosti. Trápila ho také menší produktivita, jeho svěřenci během tří posledních zápasů vstřelili čtyři branky. „S tím se v této fázi sezóny z pozice trenéra nedá nic moc dělat. Je to v hlavách hráčů, chybí nám správné rozhodnutí v daném momentu, setině vteřiny. Nezbývá než věřit, že se to otočí," uzavřel zkušený kouč, jehož svěřenci se v dalším zápase představí doma v pátek s vedoucím týmem nadstavby Villachem. Utkání se rozjede v 18:30.

» Kompletní statistiky Taylora Dohertyho

NEWSLETTER