Vzhůru do Vídně! Znojmo bude hájit třetí příčku

Naši soupeři
SO 4. 1. 2020
Tempo EBEL ligy je neúprosné a na znojemské hokejisty čeká v neděli další utkání. Tentokrát se představí na ledě Vídně. Utkání je na programu od 17:30.

Zápas šestatřicátého kola nabídne přímou konfrontaci mezi třetím Znojmem a druhou Vídní. Oba celky dělí v tabulce šest bodů. Orli tak v případě vítězství svého soupeře nepřeskočí, avšak mohou navýšit náskok na šesté Bolzano, které má pouze o dva body méně.

Znojmo i Vídeň budou chtít navíc napravit páteční zaváhání. Zatímco Jihomoravané prohráli v maďarském Fehérváru (0:4), Capitals nestačili na Linz (2:3). Orly požene za výhrou zaplněný sektor hostů. Fan Club vypravil do rakouské metropole speciální vlak.

Statistické okénko

  • Oba týmy se letos střetnou již počtvrté. Ve všech dosavadních duelech byla úspěšnější Vídeň. Před necelým týdnem zvítězila na jihu Moravy 5:0.
  • Vídeň si mezi svátky vedla fantasticky. Ve čtyřech zápasech vstřelila sedmadvacet branek. V minulém kole ji však zbrzdil Linz, s nímž prohrála 2:3.
  • Jestliže se zaměříme na posledních patnáct zápasů, jsou Znojmo s Vídní týmy s nejlepší formou v EBEL lize. Oba celky získaly během tohoto období jednatřicet bodů a zajímavostí je i to, že vstřelily shodně po padesáti sedmi gólech.
  • Znojemský útočník Anthony Luciani zůstává nejproduktivnějším hráčem soutěže. Na svém kontě má sedmačtyřicet kanadských bodů.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Nikolic, Piragic
Čároví rozhodčí: Hribar, Nagy

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík – Luciani, McRae, Svoboda – Bowles, Flick, Berisha – Bartoš, Češík, Gago – Oščádal.
spusu Vienna Capitals: Zapolski – Wall, Flood, Fischer, Dorion, Birnbaum, Hackl, Piff – Aslin, Holzapfel, Baun – Wukovits, Zalewski, Loney – Hartl, Großlercher, Rotter – Winkler.
NEWSLETTER