Orli letí pro další body do Maďarska

Naši soupeři
ČT 2. 1. 2020
Poslední vzájemný souboj s Fehérvárem na konci prosince nedopadl pro Znojmo nejlépe. O to větší chuť na odplatu bude mít na ledě protihráčů, aby si pojistilo třetí místo v tabulce a tím i pozici mezi pěti nejlepšími celky soutěže. Souboj startuje v pátek v 19:15.

Fehérvár momentálně stojí na deváté příčce tabulky s 45 body, ztrácí na Orly plných 11 bodů. V posledním zápase proti Vídni se maďarskému týmu moc nedařilo a inkasoval osm branek, zato Orli se po derby s Vídní vrátili na vítěznou vlnu a v domácí aréně nasázeli do branky Linze sedm přesných střel. O hattrick se v tomto zápase postaral Philip McRae, který ke třem střelám přidal ještě dvě asistence.

Výměna hráčů v prvním a druhém útoku se tak trenéru Fryčerovi osvědčila. Tabulce nejproduktivnějších hráčů ligy tak stále vévodí Anthony Luciany s 47 body, velmi slibně mu sekunduje i další hráč prvního útoku Tomáš Svoboda.

Největším problémem Orlů tak stálé zůstává marodka, Znojmu aktuálně chybí šest hráčů, což se výrazně podepisuje na zápasové sestavě. Ve včerejším zápase naskočil do rozjetého utkání Michal Gago, který nahradil zraněného Petra Beránka. Někteří z chybějících by ale v nejbližší době měli být opět připraveni zasáhnout do utkání.

„Bude to nepříjemný soupeř. Hrají jiný styl než například Linz. Budou čekat na naše chyby. Když ale budeme trpěliví, můžeme uspět. Nemáme se čeho obávat. Vítězná sestava se nemění.“

Miroslav Fryčer (hlavní trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

  • Znojemský hráč Anthony Luciani dosáhl v posledním domácím zápase na jubilejní 100. bod v dresu Orlů Znojmo. Stačilo mu na to pouhých 76 zápasů
  • Znojemští hokejisté v letošní sezóně vstřelili 114 gólů, nejvíce v EBEL
  • Fehérvár se v zápase proti Vídni prezentoval jen sedmnácti střeleckými pokusy. Znojmo naproti tomu zaznamenalo proti Linzi hned dvojnásobný počet střel

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Baluška, K. Nikolić
Čároví rozhodčí:Gatol, Nedeljković

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO: Groh – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík (C) – Luciani (A), McRae, Svoboda – Bowles, Flick, Berisha – Češík, Bartoš (A), Beránek – Gago.
Hydro Fehérvár AV19: Ouzas – Stipsicz, Campbell, Caruso, Tikkanen, Szabo B., Szabo D., Kiss – Sarpatki, Timmins, Kuralt – Koger (C), Sarauer (A), Erdely – Szabo K., Girard, Reisz, Peter.
NEWSLETTER