Na Štěpána se Orli popasují s Linzem

Naši soupeři
ST 25. 12. 2019
Ani sváteční čas nebrání startu mistrovských zápasů EBEL. Ba právě naopak! Liga spěje ke svému prvnímu vrcholu a v TOP 5 není ještě vůbec nic jisté. Velmi důležité utkání sousedů v tabulce - Znojma a Linze, které dělí pouhý jeden bod, je na programu ve čtvrtek od 17:30.

Linz se zuby nehty drží páté pozice zaručující přímý postup do play-off. Svou situaci si trochu zkomplikoval dvojicí předvánočních zápasů, v nichž podlehl soupeřům ze spodní části tabulky - Grazu a Villachu. Velkou zbraní rakouského týmu jsou dlouhodobě přesilové hry, v nichž je úspěšný z více než 25 %. Na druhou stranu se kouč Tom Rowe bude muset obejít bez jednoho ze svých nejproduktivnějších hráčů, kvůli zdravotním potížím skončila sezona hodně předčasně pro exznojemského útočníka Marka Kaluse.

Znojemští hokejisté bodovali již devětkrát v řadě, z toho hned v osmi případech zvítězili za plný počet bodů. I přes Štědrý den se tak mohli hřát na výtečné třetí příčce ligové tabulky. Ovšem pozor! Druhý až pátý tým soutěže dělí pouhý jeden jediný bodík. Už po čtvrteční rundě zápasů se tak budou pozice opět měnit. Navíc během příštích necelých dvou týdnů čeká na Znojmo hned sedm zápasů!

Obě mužstva se v letošním ročníku potkala již dvakrát. V půli října zvítězilo Znojmo na domácím ledě 4:3 v prodloužení po trefě Parkera Bowlese, odveta na rakouském ledě se opět rozhodovala až v nastaveném čase a opět byli úspěšnější Orli. Tentokrát bod navíc vystřelil Anthony Luciani.

Statistické okénko

 • Postaví se proti sobě dva nejofenzivnější týmy soutěže. Znojmo vsítilo již 99 gólů, Linz jen o pět méně, tedy 94.
 • Letošním zápasům Orlů a Linze kralují útočníci Anthony Luciani a Brian Lebler. Oba v nich dokázali skórovat třikrát.
 • Z padesáti tří vzájemných soubojů se znojemští hokejisté radovali v jednatřiceti případech.
 • Rozhodčí zápasu

  Hlavní rozhodčí:Thomas Berneker, Miroslav Štolc
  Čároví rozhodčí:Kevin Kontschieder, Ulrich Pardatscher

  Sestavy z posledních zápasů

  ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, McRae, Berisha – Oščádal, Češík.
  EHC LIWEST Black Wings Linz:Kickert – Altmann, Rutkowski, Roach, Finn, Valach, Kragl, Matzka, Pusnik – Lebler, Schofield, Umičević – Kristler, Florek, DaSilva – Fejes, Gaffal, McNeill – Cijan, Brucker, Leiler.
NEWSLETTER