Poslední duel před Vánoci. Znojmo chce tři body proti Dornbirnu

Naši soupeři
SO 21. 12. 2019
Druhý zápas během 21 hodin odehrají znojemští hokejisté na domácím ledě proti Dornbirnu. Po divoké přestřelce proti Klagenfurtu je čeká nepříjemný soupeř, kterého ale v probíhající sezóny už třikrát porazili. Poslední zápas EBEL před Vánoci začíná v 17:30.

Orli mají za sebou tříbodový páteční večer, ve kterém po dramatickém průběhu přestříleli Klagenfurt poměrem 6:5 a bodovali v osmém utkání v řadě. V 27 utkáních nastříleli 94 branek, což řadí znojemský útok na první místo v celé soutěži! Navíc pro český tým mluví i poslední vzájemné zápasy: posledních pět jich vyhrál, z toho tři v letošní sezóně (3:1, 4:3 a 3:2).

Buldoci jsou ale pod vedením nového finského kouče Kaie Suikkanena, který v předloňské sezóně vytáhl z posledního místa až k titulu Bolzano, mnohem nepříjemnějším soupeřem než v úvodu sezóny. Příliš neinkasují, hrají vyrovnaná utkání. Jejich hlavním problémem je chabá produktivita, pouhých 52 vstřelených branek je suverénně nejhorší bilance v celé lize a méně než dva góly na zápas.

Dornbirn navíc v pátek zažil nepříjemnost při cestě do Vídně. Jeho letadlo z důvodu špatných povětrnostních podmínek odstartovalo s velkým zpožděním, duel s Capitals tak musel být o půl hodiny posunut a Buldoci nakonec prohráli 1:5.

To Orli v předvánočním čase cestovat nemusí a věří, že navzdory krátkému odpočinku nebude s únavou problém. "V Dornbirnu i Innsbrucku jsme zvládli hrát během dvou dnů na tři pětky. Proti Klagenfurtu jsme měli k dispozici už jedenáct útočníků, takže se hráči mohli prostřídat a jsou na zítřek nachystaní. Proto by se únava neměla projevit," věří asistent trenéra Jiří Beroun.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Ofner, Sternat
Čároví rozhodčí:Nagy, Soos

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, McRae, Berisha – Oščádal, Češík.
Dornbirn Bulldogs:Järvenpää - Magnan, Ellerby, Vainonen, Subban, Schnetzer, Gartner - Körkkö, Tamminen, Romig - Bau Hansen, Rapuzzi, Macierzynski - Schwinger, Häussle, Pöschmann - Egger, Fröwis, Fässler.
NEWSLETTER