Orli poprvé v sezóně letí do Vídně. Přiblíží se svému rivalovi?

Naši soupeři
ČT 21. 11. 2019
Podruhé v letošním ročníku nás čeká derby. Již v pátek totiž znojemští hokejisté vyrazí na led Vídně, se kterou je po téměř měsíci a půl čeká odveta za těsnou domácí prohru. Orli se pokusí využít slabšího období rivala, který z posledních čtyř zápasů vyhrál jediný.

Úvod sezóny Vídni nevyšel podle představ, z prvních tří zápasů brala tři body. Během následujících deseti utkání se však dostala k sedmi výhrám v základní části, jen dvakrát se musela smířit s porážkou. Ještě před reprezentační přestávkou přišla prohra s Linzem 3:6. Ačkoliv vídeňští hráči následně porazili Bolzano 3:1, tak po dvanáctidenním hokejovém půstu padli vysoko s Klagenfurtem 3:8. Naposledy v neděli po prodloužení nestačili na Villach. Během celého zápasu přitom soupeři dovolili pouhých čtrnáct střel na branku.

Co se týče formy, tak Orli jsou na tom mírně lépe. Ještě před reprezentační přestávkou doma padli s Bolzanem. Poté vyhráli na ledě Linze a tři body ukořistili proti Dornbirnu. O patnáct dní později znovu hostili Bolzano, se kterým měli nakročeno k prvnímu úspěšnému vzájemnému zápasu v letošní sezóně, ani branka Tomáše Svobody ze začátku druhé třetiny však k bodům nevedla.

O návratu na vítěznou vlnu se znojemští hráči budou pokoušet v pátek. Podruhé v sezóně vyzvou Vídeň, se kterou v první polovině října srovnali na 2:2, o body ale nakonec přišli v závěru duelu. Vyloupí Vídeň?

„Zápasů zatím moc není, takže máme na regeneraci dostatek času.“

Tomáš Svoboda (útočník, Orli Znojmo)

Statistické okénko

  • Vídenští hokejisté jen třikrát v sezóně čelili více střelám, než vyslali na brankáře soupeře. Dvakrát z toho prohráli. Naopak s Dornbirnem vyhráli.
  • Kanadskému bodování Vídně vládne Ty Loney (19 bodů), sedmadvacetiletý útočník je zároveň nejlepším střelcem týmu. (8 branek)
  • Vídeň patří k nejhorším celkům v oslabení. Z jednašedesáti početních nevýhod inkasovala dvanáctkrát, jejich úspěšnost tak činí 80,3%.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Piragic, Tscherrig
Čároví rozhodčí:Hribar, Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš, Novák – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, McRae, Gago – Berisha, Češík, Oščádal.
spusu Vienna Capitals:Zapolski – Wall, Flood, Fischer, Dorion, Birnbaum, Kichton – Olden, Holzapfel, Loney – Hartl, Vause, Baun – Wukovits, Zalewski, Winkler – Artner, Großlecher, Kittinger
NEWSLETTER