Pro první body letí Orli do Innsbrucku

Naši soupeři
ČT 19. 9. 2019
V hlavním městě rakouské spolkové země Tyrolsko se v pátek večer střetnou dva celky, které v úvodních zápasech neuspěly. Innsbruck doma podlehl Dornbirnu, Znojmo zase Grazu. Duel Žraloků proti Orlům začíná v 19:15.

Stává se v posledních letech pravidlem, že Innsbruck v létě zaměří svou pozornost na některého ze znojemských hráčů. Letos putoval z jihu Moravy na západ Rakouska znojemský odchovanec Jan Lattner, který se tak připojil k dalšímu bývalému Orlovi Ondreji Šedivému. Ten v dresu Žraloků bude kroutit už svou čtvrtou sezónu.

Tým amerického kouče Roba Palina jinak bude tradičně spoléhat na mix legionářů a mladých Rakušanů. Věrni týmu zůstává produktivní kanadská dvojice Lammers - Spurgeon, s nimi by se měli o produktivitu starat další Kanaďan Broda nebo američan Herbert. V zadních řadách najdeme kromě Lattnera další zkušené beky prověřené jinými angažmá v rámci EBEL - Guimonda, Boivina a Cumu. Jasnou jedničkou v bráně je Američan Motte.

Orlům se vstup do sezóny nepovedl, doma inkasovali od Grazu šest branek a jak potvrdil lodivod Miroslav Fryčer, hlavním cílem v pátečním duelu bude předvést zcela odlišný výkon. "Takový výkon jako v prvním zápase je nepřípustný a nemůžeme jej tolerovat. Nebudeme se ohlížet po jménech, ale uděláme všechno pro to, aby to vypadalo úplně jinak než v neděli," konstatoval.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně přinesly výrazné úspěchy hostujícím týmům. Domácí celek dokázal ze šesti střetnutí zvítězit pouze ve dvou z nich. Poslední dva zápasy na ledě Innsbrucku Orli pokaždé vyhráli a loni obecně patřili mezi nejsilnější celky na hřištích soupeřů.

Rozhodčí

Hlavní rozhodčí:#40 Christoph Sternat, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí:#64 Nicola Basso, #77 Jakob Schauer

Sestavy z posledních zápasů

HC TWK Innsbruck: Motte – Guimond, Boivin, Cuma, Lattner, Pedevilla, Vallant – Wachter, Zajc, Šedivý – Broda, Herbert, Paulweber – Thörnberg, Spurgeon, Lammers – Brunner, Ludin, Bär.
ORLI ZNOJMO:Lassila (36. Groh) – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík, Sova, Mikliš, Jonáš, Kosnar – Luciani, McRae, Berisha – Svoboda, Matuš, Bowles – Novák, Bartoš, Beránek – Oščádal, Češík, Gago.
NEWSLETTER