Kdyby byla potřeba v sezóně zaskočit, nebránil bych se tomu, smál se po exhibici Petr Hrachovina

Rozhovory
ČT 1. 8. 2019
Kouč znojemských brankářů Petr Hrachovina se zúčastnil exhibice Znojmo žije hokejem, kde odchytal obě dvě utkání. Jak byl spokojen se svým výkonem? Jak si akci užil? A jak se mu jeví současná brankářská dvojice Znojma? Dočtete se v rozhovoru.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Na exhibiční akci Znojmo žije hokejem jste odehrál dvě utkání. Po jaké době jste byl na ledě při zápase?
Zhruba půl roku, kdy jsem byl projet v Boskovicích na ledě. Před akcí jsem si byl zahrát ještě dvakrát, takže jsem to nepodcenil, abych nevypadal jako blbec a snad se to podařilo.

Jak jste na tom byl fyzicky? Troufl byste si ještě na třetí utkání?
Na třetí asi ne (smích). Ale cítil jsem se dobře. Ze začátku to bylo těžší, protože bylo fakt horko, ale když si pak člověk zvykl, tak se to dalo.

Měl jste několik skvělých zákroků, tak jste si vzpomněl na mladá léta?
To samozřejmě (smích)! To ale vždycky. Člověk, když se dostane do takové společnosti, tak nechce vypadat hloupě a snažil jsem se podat co nejlepší výkon, aby to vypadalo.

Jak jste si užil atmosféru?
V bráně jsem si vzpomněl, jak jsem tady před dvaceti lety chytal, to je paráda prostě. A ještě když člověk občas uslyší svoje jméno, tak to bylo chvilkami na husí kůži.

Kde jste víc nervozní? V bráně nebo na střídačce?
Je to opravdu úplně něco jiného. V bráně to můžete nějakým způsobem ovlivnit, ale někdy jsem na střídačce víc nervozní než v bráně.

Jak se vám celkově líbil ten nápad uspořádat ve Znojmě takovou exhibici?
Znojmo je hokejové město. Když tady byla reprezentace, bylo vyprodáno. Ani mě moc nepřekvapilo, že tady bylo tolik fanoušků. Je to super pro lidi, opravdu paráda.

Znojmo má aktuálně dva gólmany, tak po vašem výkonu už má i třetího, ne?
Jako že bych byl v záloze (smích)? Já si ale myslím, že to přenechám mladším. Samozřejmě by to bylo krasné, ale buďme realisté (úsměv).

A kdyby bylo opravdu potřeba?
Tak určitě, já se tomu nebráním (smích).

Jak jste spokojen s brankářskou dvojicí pro nadcházející sezónu?
Teemu tady byl i loni, takže víme, co od něho očekávat. S Dominikem Grohem jsme byli týden sami dva na soustředění v Rosicích, kde jsem ho lépe poznal. Myslím si, že by tady ta dvojice mohla dobře fungovat.

Takže už se těšíte na novou sezónu?
Určitě!

NEWSLETTER