Kanadský důraz do obrany přináší Kevin Tansey

Aktuální zprávy
PO 10. 6. 2019
Ještě v úterý 4. června nastoupil Kevin Tansey k šestému finále nižší zámořské ECHL, za měsíc a půl se už bude hlásit ve Znojmě. Šestadvacetiletý Kanaďan chce prorazit v Evropě a je novou obrannou posilou Orlů.

Tansey pochází z kanadské provincie Ontario, od roku 2011 působil hned za hranicemi na Clarkson University, kde v prestižní vysokoškolské NCAA získával zkušenosti a hokejově rostl. Mimo jiné se v tamním univerzitním týmu potkal s ex-znojemským útočníkem Allanem McPhersonem.

Po absolvování školy zkusil štěstí v nižších zámořských ligách, většinu času pendloval mezi AHL a ECHL. V nižší ECHL patřil stabilně k nejlepším bekům, pravidelně bodoval. V aktuálním ročníku odehrál 11 zápasů za Stockton, čtyři za farmu Detroitu Grand Rapids, kde se urostlý (více jak 100kg vážící) hráč potkal i s dalším bývalým Orlem Liborem Šulákem.

Podívejte se na sestřih momentů Kevina Tanseyho ze zámoří:

Vrchol sezóny ale pro Tanseyho přišel v týmu Toledo Walleye, který se prokousal až do finále ECHL. V boji o Kellyův pohár nakonec podlehl 2:4 na zápasy vítězným Newfoundland Growlers, Tansey ale v celém play-off odehrál 24 utkání, připsal si 14 kanadských bodů (3 + 11) a mohl se pochlubit nejlepší bilancí +/- z celého mužstva. Po povedeném ročníku jej čeká nová výzva na jihu Moravy.

„Kevin chce prorazit v Evropě, víme o tom a chceme mu dát příležitost. Je vysoký, umí přitvrdit a má dobrou střelu. Hodí se i do přesilovky," vypočítává klady kouč a sportovní manažer Orlů Miroslav Fryčer. „Možná bude potřebovat trochu času, protože Znojmo je jeho vůbec první evropská štace. Má ale parametry, které potřebujeme, a my věříme, že se tu bude chtít ukázat," dodává.

Stejně jako ostatní zámořské posily se Tansey k týmu připojí na konci července, kdy A-tým poprvé vyjede na led.

» Kompletní statistiky Kevina Tanseyho

NEWSLETTER