Zkušenost z NHL a juniorský titul. To je Philip McRae, nová útočná posila

Aktuální zprávy
ST 22. 5. 2019
Znojemští hokejisté posilují o juniorského mistra světa z roku 2010. Je jím devětadvacetiletý útočník Philip McRae, jenž má na svém kontě i několik startů v prestižní NHL či nejvyšší finské lize.

"Je to zkušený hokejista, který by měl svými parametry odpovídat Ryanu Kujawinskému. K jeho přednostem patří i vhazování, což je náš dlouhodobý problém. Má bohaté zkušenosti z AHL, je juniorský mistr světa. Měl by být centrem číslo jedna," přibližuje trenér a sportovní manažer Miroslav Fryčer.

Philip McRae se narodil v Chesterfieldu ve Spojených státech, později však získal i kanadské občanství. Čtyři sezóny hrál juniorskou OHL za London Knights a zároveň startoval v amerických národních barvách na šampionátech U17, U18 i U20. Právě z mistrovství světa dvacetiletých v roce 2010 si přivezl zlatou medaili.

“Podle našich informací má Philip výbornou povahu do kabiny a chce hrát za Znojmo. To jsou pro nás velmi důležité aspekty.“

Miroslav Fryčer (trenér a sportovní manažer)

O rok později si připsal patnáct startů v kanadskoamerické NHL za St. Louis Blues, kde se uvedl gólem a dvěma asistencemi. Další sezóny strávil na farmě v celku Peoria Rivermen. Následovala první evropská štace, v týmech Tappara a Blues si McRae vyzkoušel nejvyšší finskou ligu. V roce 2014 se vrátil zpět za oceán a nastupoval v AHL. Po třech sezónách se objevil znovu ve Finsku, tentokrát v Ässätu Pori a loňský ročník strávil v německé DEL ve Schwenningenu.

Philip pochází z hokejové rodiny. Jeho otec Basil má na svém kontě úctyhodných 576 startů v NHL, během nichž si připsal 53 branek a 83 asistencí. Prestižní zámořskou soutěž hrál také jeho strýc Chris a s oběma se během své aktivní kariéry setkal i Miroslav Fryčer.

"Působili jsme spolu v Torontu, ale je to souhra náhod. Komunikace probíhala přes agenta. Pokud u Philipa zůstaly ty rodinné návyky, tak to bude zarputilý kluk, jenž nic nevynechá. McRaeovi jsou také dobří bruslaři, kteří nemají strach jít před branku. Měli i dobrou střelu," prozradil Fryčer.

» Kompletní statistiky Philipa McRae najdete zde

NEWSLETTER