Máme šanci uspět, ale musíme se vyvarovat zbytečných ztrát, nabádá Marek Kalus

Rozhovory
ST 20. 3. 2019
Orli v důležitém čtvrtém utkání série vedli o dvě branky, nakonec však byla Vídeň nad jejich síly. Na obou brankách Znojma se podílel i Marek Kalus, který v rozhovoru litoval zbytečných chyb ve třetí třetině.

Vedli jste dva nula. Co se stalo ve třetí třetině?
Byli jsme více na puku a vypadalo to, že máme zápas jednoznačně pod kontrolou. Pak ale přišel takový zkrat a bylo po zápase. Kupila se jedna chyba za druhou a Vídeň toho dokonale dokázala využít.

Právě ve třetí třetině jste zbytečně ztráceli kotouč v obranném pásmu...
Asi nemáme tak zkušený tým jako oni. Trošku jsme se zalekli toho výsledku dva nula, dostali gól a začali panikařit. Pak už to šlo všechno z kopce. Střádali jsme jednu chybu za druhou a dopadlo to takhle. Vídeň nás dokonale potrestala.

Co změnit do dalšího utkání ve Vídni?
Změnit ani ne. Já si myslím, že musíme hrát pořád stejně. Ani ve Vídni minule jsme neodehráli vůbec špatný zápas a ve hře pět na pět jsme byli lepší, ovšem hodně jsme byli vylučovaní. Když budeme hrát ten svůj agresivní hokej, napadat je a nepouštět je ke hře s pukem, máme šanci uspět a vrátit sérii do Znojma. Určitě se musíme vyvarovat tady těch zbytečných chyb v obranným pásmu a špatných rozehrávek.

NEWSLETTER