Příprava na play-off se rozjíždí, Orli nabírají směr Villach

Naši soupeři
ČT 7. 3. 2019
S jistotou play-off mohou znojemští hokejisté nastoupit do závěrečných dvou duelů nadstavby, v nichž chtějí hlavně pilovat fazónu do rozhodujících bojů. V pátek se od 19:15 střetnou s nevyzpytatelným Villachem.

Villach čekají poslední dva zápasy ligového ročníku 2018/2019. Před domácím publikem se rozloučí již v pátek v duelu se Znojmem. Rakušané doplatili na svou slabou produktivitu, v šesti utkáních nadstavby skórovali pouze dvanáctkrát, což na silnou konkurenci nemohlo stačit. Již potřetí za sebou tedy Villach nedokáže proklouznout do play-off.

To Znojemští hokejisté si díky dominantní výhře 8:1 v Donbirnu zařídili účast ve vyřazovací části soutěže. Po loňském půstu se tak na jihu Moravy opět rozezvučí mantinely v těch nejnapínavějších momentech. Orli se navíc od začátku února nachází ve famózní formě, zvítězili v sedmi z osmi odehraných zápasů.

“Jsme rádi, že jsme si vybojovali play-off. Tým si ho jednoznačně zasloužil. Nadcházející dva zápasy chceme využít k tomu, abychom se dostali do toho správného rytmu před play-off.“

Jiří Beroun (asistent trenéra, Orli Znojmo)

Statistické okénko

  • Pokud se podaří získat Orlům ve Villachu alespoň jeden bod, ovládnou svou část nadstavbové tabulky. Do play-off by tak vlétli ze 7. místa.
  • Nastoupí proti sobě dva týmy s nejvyšším počtem trestných minut. Znojmo si již odpykalo 577 minut (nejtrestanější hráč C.J. Stretch - 50), Villach je na tom s 681 minutami ještě hůře (nejtrestanější hráč Matthew Pelech - 110).
  • Trojice Orlů zaznamenala v nadstavbové části již 11 bodů – Nicolas Hlava (2 + 9), David Bartoš (2 + 9) a Allan McPherson (6 + 5).
  • Vzájemná bilance týmů se prozatím vyvíjí lépe pro Znojmo. To vyhrálo ve třech případech (předchozí duel v nadstavbě 4:0), dvakrát se radovali rakouští dravci.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#15 Christian Ofner, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:Gregor Rezek, #87 Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Halász – Vainonen, Tejnor, Sedlák, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – McPherson, Stretch, Kalus – Novák, Matuš, Mrázek – Němec, Bartoš, Hlava – Špaček, Bulín, Oščádal.
EC Panaceo VSV:Bakala – Pelech, Fraser, Sauvé, DeSantis, Bacher, Schlacher, Stückler – Pollastrone, Maylan, Down - Eriksson, Sharp, Kromp – Szabad, Alagic, Alderson – Lanzinger, Maxa, Lahoda.
NEWSLETTER