Petr Mrázek: Linz se ve třetí třetině nikam nehnal. O to složitější to pro nás bylo

Rozhovory
PO 25. 2. 2019
Ač chyběl téměř na polovinu zápasů v základní části, to rozjetého vlaku dokázal Petr Mrázek naskočit s noblesou. O jeden z gólů se postaral i v nedělním duelu proti Linzi.

Jak se vám osobně hrálo proti Linzi? Jak hodnotíte výkon týmu?
Prohráli jsme, což samozřejmě není dobré. Mně osobně se nehrálo špatně, ale udělali jsme pár obranných chyb, které soupeř potrestal. My bohužel nedokázali zareagovat.

V čem byl ten soupeř jiný oproti předchozím?
Linz víc dokázal trestat naše chyby. Ty tři předchozí zápasy byly z naší strany precizní, ale dnes nám to tolik nevyšlo.

Ve třetí třetině jste doháněli dvougólový náskok, ale měli jste poměrně problém dostat se do útoku. Cítili jste únavu?
Myslím si, že to není únavou. Když někdo vede o dva góly, tak už se nikam nežene a neotevírá prostor v obraně. Jen jednoduše vyhazuje puky z pásma. Pro nás je pak daleko těžší dostat se tam.

Vlivem zranění jste chyběl na téměř polovinu základní části. Do toho rozjetého vlaku jste se ale dokázal slušně zapojit, že?
Naštěstí jsem s tím zraněním mohl trénovat. Chodil jsem do posilovny a pak už i na led. Ten návrat nebyl z toho důvodu tak složitý. Pokud má člověk zraněné třeba koleno, pak se mu do těch zápasů naskakuje hůř, protože dva měsíce nechodil. Tu fyzičku jen rukama nenaženete. Já měl to štěstí, že jsem takové problémy neměl. Kondiční trenér mi připravil kvalitní program a cítím se dobře.

Sledujete hodně tabulku? Zůstává vám náskok sedmi bodů.
Samozřejmě, že se na tabulku podíváme. Za každou cenu chceme do play-off. Na druhou stranu jdeme zápas od zápasu a nic jiného než výhry nás do těch vyřazovacích bojů neposunou.

V minulém zápase jste přišli o Anthonyho Lucianiho. Chybí týmu hodně?
Je to hokej. Každá ztráta je špatná. Musíme se semknout a zastoupit jej. Je to na nás. Musíme si poradit i bez něj.

NEWSLETTER