Ondřej Cakl gólově reprezentoval Znojmo na MČR krajů

Dorostenecký hokej
ÚT 12. 2. 2019
Mládež Orlů měla na konci ledna úspěšného reprezentanta na proběhlém Mistrovství ČR krajských výběrů do 15 let v Karlových Varech a Chebu. Znojemský hokej reprezentoval čtrnáctiletý Ondřej Cakl, který přispěl k celkovému pátému místu Jihomoravského kraje.

Na krajském republikovém mistrovství se potkávají nejlepší čeští hráči do patnácti let. Každý kraj vysílá do boje jeden tým. Čtrnáct účastníků je rozděleno do dvou sedmičlenných skupin, vítězové každé skupiny si po třech dnech zápolení vybojuje účast ve finále, druhé celky se utkají o bronz.

Jihomoravskému kraji s Ondřejem Caklem v sestavě sice boje o medaile těsně unikly, konečné páté místo s osmi získanými body za tři vítězství, dvě remízy a jedinou porážku je ale solidním počinem. Sám Ondra, který ve Znojmě nastupuje za mladší dorostence i starší žáky, svým vítězným gólem přispěl k vítězství 3:0 nad Vysočinou.

„Jako klub jsme hrdí na to, jakým způsobem Ondřej reprezentoval Jihomoravský kraj i naše město. Dokázal svými výkony nejen na mistrovství, ale hlavně v celém cyklu VTM svého ročníku, že i hráč ze Znojma se může dostat do závěrečné nominace krajského výběru. Ukázal tak cestu ostatním hráčům. Je to hlavně o přístupu ke každému tréninku. Pro nás jako klub je to ukazatel toho, že jdeme správnou cestou," říká sportovní manažer mládeže Miroslav Vybíral.

Výsledky Jihomoravského kraje na MČR

Zlínský - Jihomoravský 1:4
Jihomoravský - Středočeský 2:6
Karlovarský - Jihomoravský 1:1
Liberecký - Jihomoravský 3:3
Moravskoslezský - Jihomoravský 0:3
Jihomoravský - Vysočina 3:0 (Cakl 1+0)

Tabulka Skupiny A
1. Liberecký, 11 bodů
2. Středočeský, 10 bodů
3. Jihomoravský, 8 bodů
4. Karlovarský, 5 bodů
5. Vysočina, 4 body
6. Zlínský, 2 body
7. Moravskoslezský, 2 body

Celkovým vítězem turnaje se stal výběr Prahy, který ve finále zdolal 5:0 Liberecký kraj.

NEWSLETTER