Teď teprve začíná sezóna. Do play-off patříme a půjdeme si za ním, hecuje Lattner

Rozhovory
SO 26. 1. 2019
Znojmo vyšlo v pátek proti Grazu bodově naprázdno, čímž definitivně ztratilo naději na přímou účast v play-off. Obránce Jan Lattner však věří, že Jihomoravané letos o vyřazovací boje nepřijdou a pro postup udělají vše, co bude v jejich silách. I přes nepřízeň štěstěny na domácím kluzišti.

Jak se vám hodnotí zápas s Grazem? Dali jste minimálně dvě tyčky, bylo tam několik samostatných úniků i trestné střílení.
Jo, šance jsme tam měli, ale nedařilo se nám je proměňoval. Bohužel. Soupeř dal víc gólů, proto jsme prohráli.

V dresu Grazu nastoupil Colton Yellow Horn, který tu ještě před rokem působil. Dokonce vám dal dva góly. Hecovali jste se?
To ne. Viděl jsem, že s Davidem Bartošem tam spolu chvíli stáli před zápasem. Já osobně jsem s ním neměl nějaký nadstandardní vztah. Bral jsem jej jako každého jiného spoluhráče.

Prohrou proti Grazu jste definitivně ztratili naději na TOP 6. Na co se budete soustředit v těch třech posledních zápasech základní části?
Chceme mít co nejlepší pozici v tabulce, abychom si přenesli nějaké bonusové body. Do každého zápasu půjdeme na sto procent. Chceme skončit sedmí, nejhůře osmí.

V tabulce venkovních zápasů jste čtvrtí, v domácích naopak desátí. Dá se to nějak vysvětli, proč se týmu před vlastními fanoušky tak nedaří?
Kdybychom to věděli... Možná jsme doma více svázanější. Venku hrajeme víc zezadu, a když máme nějakou šanci, tak ji proměníme. Doma ty šance jsou, ale prostě je nevyužijeme. Naopak děláme chyby a dostáváme góly.

Vy osobně jste zažil obě situace, kdy Znojmo bylo v TOP 6 i vespodu tabulky...
Je to obrovský rozdíl. Když jste v té TOP 6, tak se připravujete na play-off, můžete si ještě cokoliv vyzkoušet, ale naopak ve spodní skupině je to svázanější. Dvakrát prohrajete a můžete být z kola, když se zadaří těm týmům vepředu. Teď teprve začíná sezóna. Uděláme všechno proto, abychom se tam dostali, protože tam patříme.

Už v neděli vás čeká souboj s Klagenfurtem. Co od něj očekáváte?
Jedeme pro tři body. Venku jsme lepší než doma, takže tam musíme vyhrát.

NEWSLETTER