Znovu do Vídně! Poslední zápas roku bude derby

Naši soupeři
SO 29. 12. 2018
Po posledním zápase, kdy si Orli vyšlápli na Linz, čeká svěřence Miroslava Fryčera další těžký soupeř. Aktuální lídr tabulky se bude chtít na domácím ledě předvést, ale Znojmo si jede do hlavního města Rakouska pro body. Utkání začíná v neděli v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Od posledního utkání se ve vídeňském kádru událo několik významných změn. S týmem se rozloučil Kurt Davis, dvojnásobný šampion norské ligy. Opačným směrem ale zamířily ke Caps tři velké posily. Vídeň posílil rakouský reprezentační gólman Bernhard Starkbaum, jenž doposud působil ve druhé švýcarské lize. Posilu do obrany našli Rakušané v Patricku Mullenovi, který má zkušenosti z více než 400 her v zámořské AHL. Poslední akvizicí je norský reprezentant Sondre Olden. Ten opustil ve velkém záhřebském výprodeji chorvatský kádr a upsal se právě Vídni, za kterou proti Znojmu odehraje první utkání.

Vídni se poslední dva zápasy nevyvedly pode představ, přesto zůstává na první pozici tabulky. Nejdříve na vlastním ledě získala bod po porážce v prodloužení proti Linzi, aby v posledním utkání na ledě Fehérváru inkasovala pět gólů a odjela s prázdnou. V tabulce už na Caps dotírá Graz, který je od týmu z hlavního města Rakouska vzdálen již jen tři body. Očekávat se tak dá velká aktivita domácích, navíc před vlastními fanoušky v posledním utkání roku.

Znojmo může z posledních dvou zápasů zažívat rozporuplné pocity. V domácí přestřelce nestačilo na Fehérvár, který ale hraje ve famózní formě a v neděli bude útočit na osmou výhru v řadě, naposledy ale na ledě soupeře smetli Linz 6:2. V posledním měření sil na ledě Vídně ovšem Orli předvedli velkou show, Caps porazili 9:3, čímž jim uštědřili letošní největší porážku.

Na lavičku Znojma se vrátí po čtyřzápasové stopce trenér Miroslav Fryčer. Zrovna v zápase proti Vídni, kdy Orli zvítězili rozdílem třídy, dostal český kouč první trest v EBEL za time-out, který si vzal za stavu 7:3. Komise tehdy posoudila krok jako zesměšňování soupeře. Nyní už bude první český hráč, který se zúčastnil All-Stars game NHL, opět vést své svěřence.

Své o zápasech ve Vídni ví i asistent trenéra Jiří Beroun. „Nyní nás čeká další duel venku, ale my musíme body sbírat i doma, každopádně bude to derby, to je vždycky specifický zápas. Tým může prohrát pět zápasů a na derby se nachystá že soupeře porazí. To platí i o přípravě v hlavě, my tam pojedeme odehrát další špičkový utkání, a ty body potřebujeme získat,“ nechal se slyšet bývalý kapitán Orlů.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
43 8 22 6 7 111:153

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Vídeň
pozice v tabulce 8. 1.
body 47 62
aktuální forma Linz - Znojmo 2:6
Znojmo – Fehérvár 5:7
Salzburg – Znojmo 2:4
Fehérvár - Vídeň 5:2
Vídeň - Linz 2:3p
Klagenfurt - Vídeň 1:2
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 40 bodů (20 + 20) Christopher DeSousa, 36 bodů (20 + 16)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 23 bodů (4 + 19) Alex Wall, 17 bodů (1+16)
brankář Teemu Lassila (89,60 %) Jean Phillippe Lamoureux (91,60 %)
využití přesilovek 13,60 % 15,70%
úspěšnost oslabení 73,20 % 81,30 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergély Kincses, #20 Kristijan Nikolic
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #76 Matjaž Hribar

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Lattner, Sedlák, Vainonen, Kruckovyč, Jonáš, Stehlík – Kalus, Kujawinski, McPherson – Novák, Stretch, Luciani – Špaček, Matuš, Němec – Oščádal, Bulín.
Starkbaum – Wall, Clark, Fischer, Dorion, Peter, Mullen, Birnbaum – Hartl, Holzapfel, Tessier – DeSousa, Wukovits, Schneider – Romig, Vause, Rotter – Nödl, Nissner, Großlercher.
NEWSLETTER