Na Štěpána přijíždí do Znojma rozjetý Fehérvár

Naši soupeři
ÚT 25. 12. 2018
Tradiční štěpánské hokejové kolo přináší v EBEL na program první ze série vánočních duelů proti geograficky blízkým soupeřům. V něm se Znojmo utká s Fehérvárem v přímém souboji o první šestku. Hosté jsou ve formě, vyhráli pětkrát za sebou. Souboj startuje v 17:30.

Tabulka se vyrovnává. To je před vánočním zápasovým spurtem jednoznačný fakt, o který se zasloužilo v poslední době velmi dobře hrající trio pronásledovatelů elitní šestky ve složení Znojmo, Fehérvár a Dornbirn. Právě maďarský celek se aktuálně pyšní vůbec nejlepší formou ze všech, na kontě má už pět vítězství v řadě.

Trenér Hannu Järvenpää navíc v klubu praktikuje svůj ofenzivní styl hokeje, a tak Fehérvár baví i vysokým počtem vstřelených branek. "Jsem opravdu spokojený s tím, jak jsme odehráli poslední zápasy v jaké jsme formě. Je potěšující, že k dobrému hokeji navíc přidáváme i efektivitu v zakončení," těší finského kouče. Ten se může spolehnout na pravidelně bodujícího maďarského reprezentanta Janose Hariho, který je s 39 body druhým nejproduktivnějším hráčem celé ligy.

Orli se ale soupeře určitě nezaleknou. Mluví pro ně bilance posledních vzájemných duelů, v nichž vítězil vždy domácí tým, i poslední povedený zápas v Salzburgu. Velmi se daří zejména prvnímu útoku. Marek Kalus je s 34 body sedmým nejproduktivnějším hráčem ligy, jen o příčku za ním je jeho spoluhráč C.J. Stretch.

Jedním z mála negativ tak zůstává marodka, Znojmu aktuálně chybí pět útočníků a jeden obránce, což se výrazně podepisuje na zápasové sestavě. Někteří z absentujících by ale v nejbližší době měli být opět připraveni zasáhnout do utkání.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
37 16 16 4 2 133:130

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 8. 7.
body 44 46
aktuální forma Salzburg – Znojmo 2:4
Bolzano – Znojmo 4:3
Znojmo – Villach 2:4
Fehérvár – Innsbruck 8:1
Záhřeb – Fehérvár 0:5
Fehérvár – Klagenfurt 5:4
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 34 bodů (18 + 16) Janos Hari, 39 bodů (13 + 26)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 22 bodů (5 + 17) Daniel Szabo, 15 bodů (5 + 10)
brankář Teemu Lassila (89,74 %) MacMillan Carruth (88,70 %)
využití přesilovek 14,60 % 17,40 %
úspěšnost oslabení 73,00 % 75,90 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí: #51 Ulrich Pardatscher, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Lattner, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Kujawinski, Matuš, Němec – Špaček, Bulín, Oščádal.
Carruth – Harty, D. Szabo, Caruso, Meland, Stipsicz, Tikkanen, Laday – Sille, Hari, Kuralt – Erdely, Koskiranta, Sarpatki – K. Szabo, Sarauer, Phillips – Kiss, Reisz, Szita.
NEWSLETTER