Jakub Stehlík: Všude jsme byli o krok pozdě. V Bolzanu to chceme napravit

Rozhovory
ST 19. 12. 2018
Obránce Jakub Stehlík byl původně označen za střelce první branky Orlů v zápase s Villachem. Nakonec se musel spokojit s bodem za asistenci. Jak viděl emotivní utkání znojemský odchovanec svým pohledem?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V zápase s Villachem se vám nepovedlo navázat na předchozí výkony. Jak jste to utkání viděl ze svého pohledu?
Byli jsme všude o krok pozdě. Nebyli jsme v tempu, netlačili se do branky. Hodně nám v tom asi ublížilo utkání v Záhřebu. Mysleli jsme, že to půjde líp.

Soupeř vedl v půlce utkání 0:4. Nebyl pak problém najít motivaci?
Motivace je vždycky. Toho času byla spousta. Stačil jeden náhodný gól a mohli jsme vyhrát. Kdybychom na konci proměnili tu přesilovku, tak věřím, že bychom ten zápas poslali do prodloužení.

Původně vám připsali ten první gól, ale následně byl za střelce označen Marek Špaček. Jak ta situace proběhla?
Šla na mně křižná přihrávka, udělal jsem kličku a snažil se vystřelit. Prý to ještě tečoval Marek Špaček, ale o tom jsem už nevěděl. Špágr (Marek Špaček - pozn. redakce) se o to hned hlásil (smích).

To utkání bylo hodně emotivní, co se týče rozhodčích. Jak jste to vnímali na střídačce?
Bylo tam dost hraničních zákroků a rozhodčí je nepískli. Bohužel to tak je a nemůžeme se na to vymlouvat.

Nabudí vás tyto situace víc?
Myslím si, že to vyhovuje tomu týmu, který zrovna vede. Když se snažíte dohnat manko, tak tímto kouskováním akorát ztratíte tempo. Je potřeba jít střídání od střídání a ten tlak tam udělat.

Postupně doháníte první šestku, ale dnes budou ty tři body určitě mrzet...
Tabulku sledujeme. Ta první šestka nám zaručuje komfort na nadstavbu. V té spodní skupině je to vabank. Dva zápasy se prohrají a jste mimo play-off. Té ztráty je škoda, ale v pátek jedeme do Bolzana, takže to můžeme opět dotáhnout.

Blíží se Vánoce. EBEL je tradičně hodně našlapaná. Stihnete si vůbec užít svátky?
O dárky se hodně stará manželka. Já mám na starosti jen dárky pro ni (smích). Už jsme si byli projít i trhy a určitě tam vezmeme ještě malou dcerku. Nějak se to dá zvládnout.

NEWSLETTER