Buldoci budou chtít roztrhat na kusy listopadovou domácí neporazitelnost Znojma

Naši soupeři
ST 28. 11. 2018
Blíží se pátek a s ním další zápas Orlů! Již potřetí v této sezóně budou čelit buldokům z Dornbirnu. Podaří se jim získat důležité tři body? Přijďte jim fandit! Zápas začíná v 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Neuběhl ani měsíc a hokejisté Dornbirnu míří znovu do malebného města na jihu Moravy. Za tu dobu se toho ale dost změnilo. Znojmo se vyhrabalo ze dna tabulky a místo na posledním dvanáctém místě se nachází na osmém, oproti tomu buldoci se propadli o tři příčky dolů, a to ze sedmého místa na desáté.

Od posledního vzájemného utkání se nezměnily pouze pozice obou týmů v tabulce. Orlům se díky famózní formě povedl navýšit bodový zisk o krásných 18 bodů (o šest bodů víc, než nasbírali do té doby), Dornbirn během té doby nasbíral bodů sedm. Znojmu se začala výrazně zlepšovat i produktivita jednotlivých hráčů. Konkrétně Janu Lattnerovi a C.J. Stretchovi se v listopadu daří fantasticky. Oba si připsali už devět kanadských bodů.

Znojmu příchod chladného listopadového počasí opravdu sedl. V sedmi zápasech nepoznal výhru pouze jedinkrát. V porovnání se začátkem sezóny to je fantastická bilance. Vědom si toho je i Jan Lattner: "Je vidět, že si to už na ledě trochu sedlo. V kabině se naopak stmelila parta, je větší sranda. Musíme na naše výkony navázat i v pátek, abychom tabulkou dál stoupali nahoru. Do spodní poloviny nepatříme."

Oba celky se utkají tuto sezónu již potřetí. V předchozích dvou případech se vždy radovalo Znojmo, shodou okolností vždy tříbrankovým rozdílem. V Rakousku zvítězilo 3:0, v Nevoga aréně 4:1. Znojemští tak budou chtít bezpochyby navázat na pozitivní vzájemnou bilanci i v pátek. Na domácím kluzišti už navíc neprohráli přesně měsíc!

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
40 23 13 2 2 150:111

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 8. 10.
body 30 26
aktuální forma Znojmo - Innsbruck 6:4
Salzburg – Znojmo 6:2
Bolzano - Znojmo 1:2
Klagenfurt - Dornbirn 6:4
Dornbirn – Villach 3:2
Dornbirn - Innsbruck 5:3
nejproduktivnější hráč C.J. Stretch, 22 bodů (6 + 16) Brock Alexander Trotter, 19 bodů (6 + 13)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 14 bodů (4 + 10) Leduc Jerome Gauthier, 10 bodů (2 + 14)
brankář Teemu Lassila (90,70 %) Rasmus Rinne (90,70 %)
využití přesilovek 15,60 % 18,10 %
úspěšnost oslabení 81,30 % 78,20 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí: #68 Maximilian Gatol, Rezek

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Lattner, Sedlák, Tejnor, Parkkonen, Stehlík, Kruckovyč, Šnajnar – Kalus, Stretch, McPherson – Matuš, Kujawinski, Němec – Novák, Bartoš, Luciani – Špaček, Hlava, Oščádal – Bulín.
Rinne – Magnan, Gauthier, Connelly, McNeill, Pulli, Vallant, Wolf – O´Donnell, Trotter, Parks – Macierzynsky, Timmins, Reid – Broda, Dupont, Číp – Haberl, Häußle, Neubauer.
NEWSLETTER