Souboj sousedů v tabulce, do orlího hnízda připlouvají Žraloci

Naši soupeři
PO 26. 11. 2018
Pětizápasová vítězná šňůra byla v neděli nemilosrdně přetržena, již v úterý na ni ale mohou znojemští hokejisté opět navázat. Utkání osmých Orlů se sedmými Žraloky z Innsbrucku startuje v 18:30.
» Hvězda soupeře
John Lammers patří k ofenzivní špičce Žraloků, navíc proti Znojmu pravidelně boduje.

Innsbruck se stejně jako Znojmo drží v těsném závěsu za TOP 6 ligových klubů. Na zlomovou šestou příčku schází rakouskému celku pouhé čtyři body. A toto manko se může ztenčit již v úterý. Žraloci budou opět spoléhat na svou elitní palebnou dvojici Andrew Clark (nejlepší nahrávač EBEL a lídr bodování) a Andrew Yogan (nejlepší střelec EBEL). Jako ten třetí “vzadu“ vykukuje z pozice třetího nejproduktivnějšího hráče soutěže John Lammers. Je tedy více než jasné, které borce je třeba “vygumovat“ v prvé řadě.

Žraloci přijíždí do Znojma posilněni skalpem Vídně, kterou doma udolali po samostatných nájezdech. A to ještě na začátku 59. minuty prohrávali! Pak se ale ujalo vlády již zmiňované duo Yogan – Clark. První jmenovaný v čase 58:10 vyrovnal a Clark poté zasadil Vídni poslední ránu.

Znojmo se s Innsbruckem v letošním ročníku potkalo na ledové ploše již dvakrát a v obou případech odcházelo poraženo. V prvním střetnutí prohrálo na domácí půdě vysoko 2:6, v tyrolské odvetě pak 3:4 po prodloužení (Orli ale v tomto utkání dokázali smazat tříbrankový náskok soupeře). V obou zápasech skóroval Andrew Yogan, mezi třemi tyčemi pak stál finský gólman Juvonen. Toho už nyní v EBEL neuvidíme, jelikož nabral švédský směr. V bráně se tak momentálně střídají René Swette a Luka Gračnar.

Orli přišli o svou listopadovou neporazitelnost až na horkém ledě Salzburgu. V duelu sice soupeře přestříleli, nedokázali ale proměnit ani jednu z nabízených osmi(!) přesilových her. „Naše přesilovky v neděli prostě nefungovaly, byly příliš zmatené. S Innsbruckem ale chceme opět bodovat,“ burcuje hlavní kouč Znojma Miroslav Fryčer.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
28 11 11 4 2 88:83

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 8. 7.
body 27 31
aktuální forma Salzburg – Znojmo 6:2
Bolzano – Znojmo 1:2
Znojmo – Linz 3:1
Innsbruck – Vídeň 4:3sn
Dornbirn – Innsbruck 5:3
Bolzano – Innsbruck 5:8
nejproduktivnější hráč C.J. Stretch, 20 bodů (6 + 14) Andrew Clark, 36 bodů (11 + 25)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 13 body (3 + 10) Nicholas Ross, 19 bodů (5 + 14)
brankář Teemu Lassila (91,0 %) René Swette (88,4 %)
využití přesilovek 16,1 % 25,0 %
úspěšnost oslabení 80,0 % 80,2 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#7 Patrick Fichtner, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #68 Maximilian Gatol, #94 Christian Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč, Šnajnar – Kalus, Stretch, McPherson – Hlava, Kujawinski, Luciani – Novák, Matuš, Němec – Špaček, Bartoš, Oščádal.
Swette – Guimond, Boivin, Ross, Lindner, Štach, Pedevilla – Yogan, Clark, Wachter – Šedivý, Spurgeon, Lammers – Koper, Lamoureux, Lavoie – Antonitsch, Bär, Paulweber.
NEWSLETTER