Osmnáct branek ve třech zápasech? Základem úspěchu je jistota v brance, hodnotí Fryčer

Rozhovory
ST 14. 11. 2018
Díky úterní výhře nad Villachem vystoupali Orli v tabulce na osmé místo a první šestku mají na dosah. Jak hodnotí vzestupné výkony týmu jeho trenér Miroslav Fryčer?

Třetí výhra v řadě, ale ten výsledek se nerodil jednoduše, že?
Jsme rádi za ty tři body. Slavíme třetí výhru v řadě. Sebevědomí díky tomu roste. Villach jsme podrželi v tabulce pod námi. Kromě pár výpadků jsme byli celý zápas lepším týmem. Ukázalo se, že kluci se nerozklepali, když soupeř neustále dotahoval. To se nám na začátku soutěže nedařilo. Jsem rád, že jdeme nahoru.

Druhou třetinu ovlivnil kontroverzní moment, kdy rozhodčí nezapískali po zákroku na Nicolase Hlavu a Villach mezi tím vstřelil branku. Jak jste viděl situaci ze svého pohledu?
Po zápase s Vídní jsem dostal pokutu a podmínku, když jsem si oficiálně vzal oddechový čas. Nedíval jsem se na výsledek. Dnes jsem se tedy slušně zeptal, co to mělo znamenat, když ten hráč mohl mít zapadlý jazyk. Odpověděl mi, že zapískat prostě nemůže. Že musí hru nechat plynout do doby, než nezískáme puk. Více k tomu neměl co říct.

Villach v závěru provokoval. Bylo těžké udržet hráče?
Byla by to škoda, ale bylo vidět, že C.J. Stretch i Marek Kalus jsou zkušení a měli v hlavách, že kdybychom dostali nějaké dvě minuty navíc, tak bychom si to mohli podrbat. Zachovali se tak, jak bych předpokládal.

Po té vysoké výhře ve Vídni přišla reprezentační pauza. Neměl jste trochu strach, že se hráči uspokojí a nedokážou na tyto výsledky navázat?
Viděl jsem je na tréninku. Cítil jsem z nich takovou tu odhodlanost, že se to zlomilo. Trochu se pročistil vzduch. Jsme tým, který dokáže překvapit publikum i trenéry. Jsme na dobré cestě, ale ta obava tam samozřejmě trochu byla. Mužstvo v té herní pohodě zůstalo, což dnes ukázalo.

V těch třech posledních zápasech jste vstřelili osmnáct branek. Jste tedy spokojen s produktivitou?
Samozřejmě, ale vyplývá to z toho, že máte jistotu v brance. Když vidíte některé ty zákroky Lassily, tak to tým nakopne a dovolí si víc. Hráči mají vzadu jistotu a mohou si dovolit nějakou tu kličku či přihrávku navíc.

Tým opustili během pauzy dva hráči. Chystá se i krok opačným směrem?
Plánujeme to. Zatím to ale není černé na bílém.

Jak hráčům vůbec vyhovuje to tempo? Jednou hrají tři zápasy ve čtyřech dnech, pak zase dlouhé pauzy...
Je to náročné. Snažíme se nevypadnout z toho rytmu. Takový je prostě rozpis. S tím se nedá nic dělat a my se k tomu musíme postavit tak, jak to je.

NEWSLETTER