Nejtěžší test hned na úvod přípravy! Znojmo vyzve českého mistra

Naši soupeři
PO 13. 8. 2018
Čekání je u konce! Kolotoč přípravných zápasů se rozbíhá a znojemští hokejisté vyzvou v úterý 14. srpna Kometu Brno. Duel je na programu od 18 hodin v DRFG Areně.

Brněnskou Kometu netřeba dlouze představovat. Tradiční jihomoravský klub se vrátil do extraligy v roce 2009 poté, co odkoupil licenci na nejvyšší soutěž právě od Znojma. Od té doby hrál čtyřikrát finále a dvakrát v něm dokázal uspět. V ročníku 2016/2017 smetl Liberec 4:0 na zápasy a o rok později si poradil s Třincem (4:1 na zápasy – pozn. redakce).

Jiří Beroun zažil zápas s Kometou před dvěma lety ještě jako hráč, nyní bude na pozici asistenta trenéra na lavičce.

Kádr Komety se razantním způsobem nemění. Velkou ztrátou pro klub je jistě odchod útočníka Martina Nečase do NHL i úprk brankáře Marka Čiliaka do bratislavského Slovanu. Opačným směrem letos zamířili například bývalý český reprezentant Lukáš Kašpar či Američan Peter Mueller, jenž působil naposledy v Salzburgu. V týmu Libora Zábranského, hlavního kouče a majitele klubu, nalezneme nadále i Martina Erata. Ten se však nechal slyšet, že se k týmu připojí až později.

Zatímco pro Orly půjde o první test v této sezóně, Kometa odehrála již dvě přátelská utkání. Na začátku srpna vyškolila prvoligovou Třebíč, které nastřílela osm branek (Třebíč vs. Kometa 1:8 – pozn. redakce) a minulý týden nestačila na Slovan Bratislava. Účastník ruské KHL vyhrál na brněnském ledě 5:2.

Orli jsou na ledě již čtrnáct dní. Kvůli rekonstrukci chladícího zařízení v Nevoga aréně trénují na zimním stadionu v Telči. Nyní čeká na obměněný kádr ostrá prověrka. "Všichni se už těšíme. Trenéři vybrali velmi kvalitní soupeře pro přípravu, ale pro nás to je jen dobře. Alespoň se pořádně rozehrajeme před ligou," hlásí znojemská stálice Jan Lattner.

Znojemští by měli nastoupil v takové sestavě, ve které by se následně chtěli prezentovat i v EBEL. Kromě zraněného Marka Kaluse mají trenéři k dispozici kompletní kádr.

Poslední vzájemný zápas mezi Znojmem a Brnem se datuje ke dni 6. září 2016, kdy Orli prohráli v Brně 1:4. Vstupenky na úterní utkání jsou k dispozici na pokladnách DRFG Areny od pondělí a jejich cena se pohybuje od 50 Kč do 120 Kč.

Sestavy z posledních zápasů

Langhamer – Kowalczyk, Mikuš, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka, Mikyska – Zaťovič, Zohorna, Köhler – Mallet, Nahodil, Mueller – Plášek, Süss, Horký – Dočekal, Mlynář, Kratochvíl.
Tým doposud neodehrál žádný zápas v sezóně 2018/2019. Kompletní soupisku si můžete prohlédnout zde.
NEWSLETTER