Znojemští hokejisté se vrací domů, k odvetě vyzvou Fehérvár

Naši soupeři
ČT 22. 2. 2018
Dva týmy bojující o play-off. Dva týmy, které od sebe dělí jediný bod. Postupové příčky mají již na dosah. Už však nesmí zaváhat. Duel Znojma a Feherváru může ještě hodně zamotat dalším vývojem kvalifikační skupiny. Utkaní startuje v pátek v 18:30.

Orli se s maďarským soupeřem utkají již podruhé během pouhých dvou dní. Ve středečním zápase na fehérvárské půdě sahali po vítězství v základní hrací době, nakonec však musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V něm sehrál hlavní roli znojemský útočník Petr Mrázek. Dva zlatem vyvážené body tak putovaly spolu s orlí družinou zpět na jih Moravy.

Fehérvár tak musel skousnout třetí těsnou porážku v řadě, naopak Znojmo se radovalo podruhé za sebou. Vzájemné duely však nadále vyznívají lépe pro Maďary, kteří v základní části třikrát Orly porazili. Dokonce pro sebe urvali oba dva venkovní zápasy. To by však nyní nemuselo hrát velkou roli. Jihomoravané se v nadstavbě cítí na domácím ledě jako ryba ve vodě, zatím doma nezaváhali, a dokonce ani neinkasovali.

Všechny nepřejícné statistiky se ale budou snažit hodit hosté za hlavu. Zkušený kouč Fehérváru Hannu Järvenpää určitě ví, jak své mužstvo správně vyladit. „Musíme se zlepšit ve všech oblastech. V předchozím utkání nebylo naše pojetí dobré. V pátek ale budeme zcela připraveni,“ prohlásil finský lodivod.

To na střídačce Znojma mohla panovat alespoň dílčí spokojenost. Nejdůležitější bitvy však ještě vyhrané nejsou, ty na tým kolem trenérů Miroslava Fryčera a Rostislava Dočekala teprve čekají. „Jsem rád, že děláme pokroky. Z našich šancí bychom ale měli střílet více gólů. Doma potřebujeme tři body,“ ví Fryčer.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
35 15 14 4 2 126:120

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce nadstavby 5. 4.
body 8 9
aktuální forma Fehérvár – Znojmo 2:3sn
Znojmo – Graz 4:0
Villach – Znojmo 4:2
Fehérvár – Znojmo 2:3sn
Fehérvár – Villach 1:2sn
Dornbirn – Fehérvár 4:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 39 bodů (15 + 24) Janos Hari, 40 bodů (20 + 20)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 23 bodů (8 + 15) Antonin Manavian, 19 bodů (9 + 10)
brankář Marek Schwarz (89,40 %) MacMillan Carruth (92,50 %)
využití přesilovek 16,0 % 13,7 %
úspěšnost oslabení 77,2 % 77,3 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Vladimír Baluška, #44 Vladimir Babić
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #55 Daniel Soós

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Corbett, Biro, Stehlík, Tejnor, Lattner, Bořuta, Šnajnar, Zajíc – Yellow Horn, Plíhal, Číp – Novák, Bartoš, Guman – Němec, Raška, Mrázek – Špaček, Matuš, Csamangó.
Carruth – Uotila, Meland, Stipsicz, Manavian, Szabó B., Palin, Laday – Kóger, Hári, Erdély – Lovecchio, Latendresse, Gilbert – Antilla, Luttinen, Sarpátki – Szabó K., Reisz, Vincze.
NEWSLETTER