Závěr základní části obstará duel Orlů se Záhřebem

Naši soupeři
SO 27. 1. 2018
Souboj posledního se šestým. Souboj týmu, který se chce před zraky svých fanoušků odpoutat od úplného dna tabulky, s týmem, jenž zuby nehty drží příčku zajišťující přímý postup do play-off. Orli a Medveščak se o tři body poperou v neděli od 17:45.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku
» Hvězda soupeře
Nejproduktivnější hráč soutěže Tyler Morley

Karty jsou jasně rozdané a všechny trumfy drží Záhřeb. Vítězstvím po samostatných nájezdech ve Fehérváru si Chorvati pojistili svou šestou příčku a před dotírajícími Dornbirnem a Bolzanem mají jednobodový, respektive dvoubodový náskok. Je tedy jasné, že budou po očku sledovat zápolení svých rivalů. Pro svůj klid by tak v utkání se Znojmem neměli nic ponechat náhodě.

Největší útočnou zbraní Záhřebu je nejproduktivnější hráč celé soutěže Tyler Morley. Ten však trochu překvapivě nemá v zápasech se Znojmem nijak oslnivou bilanci. Naopak do role specialisty na tým Orlů by byl jistě jmenován český útočník Tomáš Netík, jenž v letošních třech vzájemných duelech vždy skóroval.

Obě mužstva se utkala přesně před týdnem. A na ledě Záhřebu poprvé v historii zvítězili právě Orli, i když v závěru se o cennou výhru museli strachovat. Kanadský trenér Doug Bradley ví, jak by pro jeho svěřence byly případné body důležité. „Se Znojmem jsme hráli před pár dny. Na soupeře budeme připraveni. Doufáme ve výhru, protože body pro jistotu play-off skutečně potřebujeme,“ prohlásil kouč.

Znojmo se po dvou vítězstvích vydalo na cestu do Itálie, kde ale brzy nabralo velkou ztrátu a prohrálo 3:7. Rázem tak opět spadlo na poslední příčku ligové tabulky. Orli už se mohli rozloučit s bonusovými body do bojů o play-off. Nedělní zápas tak bude hlavně hrou o sebevědomí před startem nadstavbové části. V pátek nastoupil poprvé v barvách Jihomoravanů obránce Cody Corbett, ve svém třetím utkání v EBEL se také gólově prosadil Ryan Olsen.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
15 2 10 0 3 37:58

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo KHL Medveščak Záhřeb
pozice v tabulce 12. 6.
body 49 60
aktuální forma Bolzano – Znojmo 7:3
Záhřeb – Znojmo 3:4
Znojmo – Bolzano 4:2
Fehérvár – Záhřeb 2:3sn
Záhřeb – Vídeň 2:6
Záhřeb – Znojmo 3:4
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 33 bodů (13 + 20) Tyler Morley, 58 bodů (23 + 35)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 21 bodů (7 + 14) Michael Boivin, 25 bodů (14 + 11)
brankář Marek Schwarz (89,50 %) Vilim Rosandič (91,90 %)
využití přesilovek 16,15 % 13,79 %
úspěšnost oslabení 76,54 % 82,29 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimír Baluška, #22 Manuel Nikolič
Čároví rozhodčí: #77 Jakob Schauer, #91 Attila Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Corbett, Lakos, Bořuta, Lattner, Biro, Stehlík, Zajíc, Tejnor – Němec, Raška, Mrázek – Špaček, Olsen, Číp – Novák, Plíhal, Guman – Csamangó, Beroun.
Carr – Kudělka, Noonan, Deutsch, Tikkanen, Čepon, Boivin – Olden, Morley, Mahbod – Poyhonen, Koskiranta, Netík – Puskarich, Aviani, Simšič – Jankovič, Brine, Zanoški – Jarčov.
NEWSLETTER