Jde do tuhého! Bolzano potřebuje bodovat, pokud chce udržet naději na šestku

Naši soupeři
ČT 25. 1. 2018
Orly čeká další hokejový víkend, ve kterém se utkají se dvěma vážnými adepty na poslední volné místo v elitní šestce. Budou tak mít přímý vliv na konečné pořadí. V pátek vyzvou na soupeřově ledě Bolzano. Úvodní buly je na programu v 19:15.
» Hvězda soupeře
Útočník Alexander Petan, nejproduktivnější hráč Bolzana

Liškám se v období od září do listopadu vůbec nedařilo, což odnesl trenér Pat Curcio, jehož v prosinci nahradil zkušený finský stratég Kai Suikkanen. Ten má ve své bohaté kariéře zkušenosti s vedením Kärpatu, TPS Turku, ale vyzkoušel si angažmá i v současném působišti Libora Šuláka. Rok měl na starost také Lokomotiv Jaroslavl.

Tah vedení klubu vyšel, od té doby se Bolzano nastartovalo k solidním výkonům a vyhrálo deset z posledních patnácti zápasů, což je automaticky katapultovalo z poslední příčky zpět do boje o elitní šestku. Na tu v současnosti ztrácí už pouze tři body, musí se ale spoléhat na zaváhání Záhřebu. Zároveň potřebují vyhrát páteční utkání proti Orlům.

Velkou zásluhu má na současných výkonech gólman Pekka Tuokkola nebo také útočník Mike Halmo, který si v posledních sedmi zápasech připsal osm bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí.

Orli touží slavit třetí úspěch v řadě. Před venkovní výhrou na horkém ledě v Záhřebu vyhráli právě proti pátečním soupeři, ovšem před vlastními fanoušky. V obou duelech nastříleli vždy čtyři branky, což se podařilo po více než měsíci. Potvrdila se tak slova asistenta trenéra Tomáše Jakeše: „Když dáme více než tři góly, tak budeme vyhrávat.“

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
23 10 8 1 4 67:67

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 11. 9.
body 49 55
aktuální forma Záhřeb – Znojmo 3:4
Znojmo – Bolzano 4:2
Graz – Znojmo 3:1
Bolzano - Vídeň 3:2
Bolzano - Znojmo 2:4
Vídeň - Bolzano 3:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 33 bodů (13 + 20) Alexander Petan, 38 bodů (11 + 27)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 20 bodů (7 + 13) Matt Tomassoni, 17 bodů (2 + 15)
brankář Marek Schwarz (89,50 %) Pekka Tuokkola (91,60 %)
využití přesilovek 16,35 % 22,29 %
úspěšnost oslabení 77,59 % 84,67 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Kellner, Štolc
Čároví rozhodčí: Pardatscher, Tschrepitsch

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Biro, Lakos, Bořuta, Lattner, Tejnor, Stehlík, Šnajnar – Němec, Raška, Mrázek – Yellow Horn, Olsen, Číp – Novák, Plíhal, Guman – Csamangó, Beroun, Špaček.
Tuokkola - Gartner, Tomassoni, Egger, Marchetti, Carlisle, Glira, Marchetti - Micelli, Angelidis, Monardo - Halmo, Oleksuk, Frank - Frigo, Bernard, Schweitzer - Sointu, DeSousa, Petan.
NEWSLETTER