Útočník Ryan Olsen se hlásí ve Znojmě!

Aktuální zprávy
ST 17. 1. 2018
Orli v rámci oživení týmu před rozhodující fázi sezóny hlásí novou útočnou posilu. Stává se jí mladý třiadvacetiletý kanadský útočník Ryan Olsen, pro něhož půjde o první evropské angažmá.

Olsen je rodákem z městečka Delta v provincii Britská Kolumbie v západní Kanadě. Už v patnácti letech nakoukl do prestižní juniorské Western Hockey League, jedné ze tří nejlepších juniorských lig na světě. Tam působil čtyři sezóny, v Kelowně patřil k nejproduktivnějším hráčům mužstva. V roce 2012 prošel draftem NHL, když si jej vybral Winnipeg Jets.

Následující tři sezóny strávil kanadský útočník v AHL v týmech St. John´s IceCaps a Manitoba Moose. Letošní ročník zahájil v nižší ECHL, odkud se nyní vydává na svou premiérovou evropskou štaci.

"Ryan je obousměrným útočníkem, který kromě útočné činnosti hraje dobře i do obrany. Navíc má dobrou koncovku a umí hrát i do těla. Proto jsme ho angažovali a věříme, že našemu týmu pomůže," podotkl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Olsen se připojí k týmu v nejbližší době a pokud se stihnou vyřídit všechny formality, mohl by nastoupit už v pátek na domácím ledě v zápase proti Bolzanu.

Naopak kádr Znojma již opustil obránce Tomáš Pastor, který se přesunul do Frýdku-Místku ve WSM lize. "Tomášovi děkujeme za odvedené služby a přejeme jen to dobré v další kariéře," dodal Dočekal.

Statistiky Ryana Olsena:

NEWSLETTER