Zabodují vítězstvím posilnění Orli i v Innsbrucku?

Naši soupeři
SO 6. 1. 2018
Jestli něco mohlo pomoci znojemským hokejistům z mizérie posledních týdnů, byla to jistě výhra v derby s Vídní. Teď je ale potřeba, aby Orli potvrdili, že páteční výkon nebyla jen náhoda. V Innsbrucku k tomu budou mít v neděli od 17:30 šanci.
» Hvězda soupeře
John Lammers v zápasech s Orly pravidelně boduje.

Hokejisté Innsbrucku přivítali nový rok tím nejlepším možným způsobem, již čtyři utkání v řadě nepoznali hořkost porážky. Pevně se tak usídlili na pátém místě ligové tabulky, s uklidňujícím náskokem šesti bodů na šestou příčku. Současnou pohodu týmu si pochvaluje i útočník Žraloků John Lammers: „Známe naše postavení v tabulce, ale chceme ještě víc. Chceme naši pozici ještě vylepšit, proto potřebujeme další vítězství. A s našimi fanoušky za zády toho můžeme dosáhnout.“

V Tyrolsku se dají očekávat v duchu předchozích zápasů těchto dvou týmů gólové hody. Ze třech střetnutí jich vzešlo již 26! Nejvíce přesných zásahů mohli diváci vidět v utkání z konce listopadu, v němž na domácím ledě Orli zvítězili 6:5 po samostatných nájezdech (rozhodující nájezd si připsal Erik Němec). Navíc prozatím vždy platilo, že vyhrává domácí tým.

Pořádnou vzpruhu si dopřáli znojemští hokejisté na místě nejméně pravděpodobném, tedy na ledě úřadujícího mistra a zároveň současného lídra tabulky EBEL. Přestože reálně sahali po vítězství v základní hrací době, nakonec si na ně museli počkat až do skončení samostatných nájezdů. Ale ruku na srdce, výhra na ledě Capitals se počítá a může se stát tím tolik potřebným odrazovým můstkem do dalších bojů.

Že může být skalp Vídně důležitým momentem, ví i útočník Znojma Adam Miller: „Jsme z tohoto vítězství skutečně nadšeni. Zůstává naší velkou výzvou zabojovat o TOP 6. Věříme v další úspěchy.“ Přesto ani zisk dvou bodů neodpoutal Orly od prozatímní poslední příčky. Ve zbývajících sedmi zápasech se tak budou snažit znojemští hokejisté smazat devítibodovou ztrátu na vysněnou šestou příčku.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
25 11 9 4 1 81:64

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 12. 5.
body 43 58
aktuální forma Vídeň – Znojmo 2:3sn
Znojmo – Linz 3:6
Znojmo – Fehérvár 1:4
Salzburg – Innsbruck 2:3p
Dornbirn – Innsbruck 4:5
Innsbruck – Bolzano 3:2sn
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 31 bodů (12 + 19) Mitch Wahl, 41 bodů (13 + 28)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 17 bodů (7 + 10) Sacha Guimond, 12 bodů (4 + 8),
Jeremie Ouellet-Blain, 12 bodů (6 + 6)
brankář Tomáš Halász (86,30 %) René Swette (89,70 %)
využití přesilovek 15,60 % 15,03 %
úspěšnost oslabení 78,95 % 82,32 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #28 Daniel Gamper
Čároví rozhodčí: #62 Ulrich Pardatscher, #77 Jakob Schauer

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Plutnar, Biro, Lattner, Bořuta, Tejnor, Pastor, Zajíc – Yellow Horn, Bartoš, Guman – Novák, Plíhal, Miller – Němec, Matuš, Mrázek – Beroun, Raška, Špaček – Csamangó.
Swette – Pedevilla, Štach, Lindner, Ouellet-Blain, Guimond, Wehrs, Nussbaumer – Bishop, Spurgeon, Lammers – Bär, Clark, Yogan – Schramm, Wahl, Šedivý – Poulsen, Teschauer, Paulweber.
NEWSLETTER