Na Linz! Orli chtějí zastavit ofenzivně laděného protivníka

Naši soupeři
ST 27. 12. 2017
Orli pokračují v náročném povánočním zápasovém tempu. Po jednodenní pauze míří na půdu třetího Linze a chtějí domácí hokejisty oloupit o body. Utkání začíná v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Brian Lebler je jedním z tahounů rakouské reprezentace

Zatímco trhákem kola bude ve čtvrtek vyprodané korutanské derby mezi Klagenfurtem a Villachem, fanoušci Orlů už se zaměřují na souboj s Černými křídly.Ti aktuálně hájí třetí místo tabulky, přesto se jim v druhé polovině prosince nedaří podle představ. Z předchozích pěti zápasů totiž vyhráli v základní hrací době pouze jednou, třikrát si pak neodnesli ani bod. Naposledy na půdě Fehérváru inkasovali hned osm branek.

Zkušený lodivod Troy Ward však našel příčinu ve špatném výkonu gólmana: "V úterý jsme poprvé v této sezóně nemohli spoléhat na brankáře. Stabilně je naší silnou stránkou, ve Fehérváru ale ne. Dali jsme si několik úkolů, ale soupeř se na nás skvěle připravil." Michael Ouzas totiž z dvanácti střel hned čtyřikrát inkasoval. Je tak pravděpodobné, že proti Orlům dostane šanci spíše Florian Janny.

Linz spoléhá především na drtivou ofenzivní sílu. Vždyť v první pětce ligového bodování jsou hned tři hráči soupeře - Brian Lebler (24+15), Corey Locke (12+25) a Dan DaSilva (13+23). Pokud chtějí Orli na ledě soupeře uspět, musí odehrát velmi poctivou partii z hlediska obrany, zároveň ale zlepšit produktivitu. „Nehrajeme špatně, jen nedáváme góly. Problém máme taky v přesilovkách, proti takovým týmům jako Vídeň a Linz musíme nějaké využít, jinak lze těžko pomýšlet na úspěch,“ vysvětluje obránce Marek Biro.

Orlí letka potřebuje nutně bodovat, přesto ví, že nepůjde o nic snadného. „Určitě nás čeká těžký zápas, protivník bude hodně bruslit. Mají v týmu směs fyzických i rychlých hráčů, takže je velmi náročné s nimi hrát,“ dodává Biro.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
43 20 15 5 3 166:132

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black Wings Linz
pozice v tabulce 11. 3.
body 40 55
aktuální forma Znojmo – Vídeň 1:2p
Znojmo – Villach 0:2
Znojmo – Klagenfurt 3:1
Fehérvár - Linz 8:4
Linz - Salzburg 1:2
Linz - Graz 3:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 28 bodů (11 + 17) Brian Lebler, 39 bodů (24 + 15)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 15 bodů (6 + 9) Sebastien Piché, 21 bodů (4 + 17),
brankář Marek Schwarz (90,30 %) Michael Ouzas (91,60 %)
využití přesilovek 15,57 % 25,64 %
úspěšnost oslabení 79,39 % 81,20 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Tripimir Piragic, Miha Bulovec
Čároví rozhodčí: Timo Ettlmayr, Kevin Kontschieder

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Pastor, Stehlík, Lattner, Bořuta, Biro, Plutnar, Šnajnar – Miller, Raška, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Špaček, Bartoš, Guman – Beroun, Plíhal, Yellow Horn – Csamango.
Ouzas - Altmann, Dorion, Kirchschlager, D´Aversa, O´Brien, Lukas, Piché - Lebler, Locke, Hofer - Broda, Schofield, DaSilva - Spannring, Lukas, Kristler - Franz, Gaffal, Moderer - Freunschlag.
NEWSLETTER