Hat-trick? Asi mě bude hodně stát, směje se Miller

Rozhovory
SO 16. 12. 2017
Americký útočník Adam Miller v posledních třech zápasech bodově explodoval. Dvakrát zapsal dvojici asistencí, jeho show ale přišla v pátek proti Grazu, kdy hat-trickem rozhodl o vítězství Orlů v prodloužení.

Pro vás osobně to byl rozhodně úspěšný zápas, celý tým ale musel hodně bojovat, aby na body dosáhl. Jaké to bylo utkání?
No, začátek se nám úplně nepovedl. Trenér k nám potom v kabině promlouval a nabádal nás k tomu, abychom hráli důrazněji a s větší energií. Myslím, že nakonec se nám to povedlo, v závěru jsme soupeře zatlačili a dovedli utkání do úspěšného konce.

Každá třetina byla trochu jiná, co se v průběhu zápasu změnilo?
Prvních deset minut jsme nehráli dobře, ztráceli puky a soupeř měl šance. Druhá půlka úvodní části byla dobrá, dali jsme gól a měli více ze hry. Jenže po přestávce přišlo pár zbytečných vyloučení, ty soupeř potrestal a najednou měl navrch. Vývoj zápasu jim nahrával, byli na koni. Naštěstí jsme se dostali zpět do zápasu a bereme dva body.

Třiatřicetiletý Adam Miller si v posledních třech utkáních připsal sedm bodů (3 + 4)

Když jste vstřelil druhou branku, myslel jste na hat-trick?
Upřímně vůbec ne. Ono ani nezbývalo moc času. Jsem ale rád, že to vyšlo. Proto mě sem taky klub přivedl, měl bych dávat góly a přinést týmu nějaké body.

Rozhodující branku v prodloužení jste dával z pozice posledního vzadu. Je to něco, co jste trénovali?
Poslední týden na tréninku i v zápasech hraju s Adamem Raškou, začali jsme si rozumět, funguje mezi námi nějaká chemie. On tyhle přihrávky dává rád a často. Věděl jsem, že mě tam může najít. Povedlo se.

Už víte, zda vás hat-trick bude v kabině něco stát?
Popravdě nevím, ale každý teď za mnou chodí a říká, že to bude pěkně drahé. Tak uvidím. Ale určitě zaplatím rád.

Už se vám povedlo adaptovat na život tady v Česku a ve Znojmě?
Nikdy předtím jsem v Česku nebyl, takže to pro mě byla trochu neznámá. Ale musím říct, že lidé v klubu i ve městě nebo obchodě jsou velmi příjemní a ochotní a rádi pomůžou. Jsem tu s celou rodinou a musím říct, že Česko je určitě jedna z nejbezpečnějších zemí na světě.

Jak si v obchodě poradíte s angličtinou?
(směje se) No, už jsem byl v pár zemích po světě, takže dokážu odhadnout, jak to funguje a co kde najdu. Ale když je nějaký problém, tak kluci z týmu se mnou rádi někam zajdou a pomůžou.

Máte za sebou už několik zápasů v EBEL, co na ligu říkáte?
Když jsem přišel, hráli jsme několik zápasů proti těžkým týmům. Je důležité, že doma získáváme body. Snad přijde šňůra utkání, ve kterých budeme bodovat a postupně se dostaneme výše v tabulce do nejlepší šestky.

NEWSLETTER