Konec odpočinku! Orli vyzvou první Vídeň

Naši soupeři
SO 18. 11. 2017
Čtrnáctidenní reprezentační pauza je u konce a Erste Bank Eishockey liga se znovu rozjíždí na plné obrátky. Autobus se znojemskými hokejisty zamíří v neděli do Vídně. Utkání je na programu od 16:00.
» Hvězda soupeře
Brankář Vídně Jean-Phillippe Lamoureux se pyšní nejlepšími statistikami z celé ligy

Vídenským hokejistům skončila reprezentační přestávka již v pátek, ovšem domácí utkání s Fehérvárem nebylo podle jejich představ. V polovině utkání inkasovali branku a o chvíli později přišli o brankáře Lamoureuxe, který byl po bitce vyloučen do konce utkání. Capitals nedali jedinou branku a prohráli 0:1.

Přesto jsou absolutním lídrem tabulky s náskokem osmi bodů na druhý Klagenfurt. Ten má na svém kontě o dva odehrané zápasy více. Dohromady prohrála Vídeň letos pouze čtyřikrát, jednou z toho v prodloužení.

Celek z hlavního města Rakouska navíc málo inkasuje. Doposud obdržel jen 32 gólů, což činí 1,78 branky na zápas. "Musíme pokračovat v podobném výkonu, jako jsme ukázali ve třetí třetině pátečního utkání. Pokud se nám to povede, můžeme na ledě s touto energií dominovat," říká Ryan McKiernan, nejproduktivnější hráč Vídně.

Svěřenci trenéra Romana Šimíčka přerušili před reprezentační pauzou sérii sedmi proher v řadě, když v prodloužení vyzráli na Innsbruck. Na tento výkon budou chtít navázat i v neděli, avšak budou se muset obejít bez zraněných Antonína Bořuty a Radka Čípa. Naopak do sestavy by se měl vrátit útočník Tomáš Plíhal a svoji premiéru si odbude Američan Adam Miller.

"Věříme, že budeme hrát znovu s takovou energií jako na začátku soutěže. Očekávám plné nasazení od všech hráčů, přestože Vídeň je pravděpodobně nejtěžším soupeřem v lize. Těšíme se na výzvu," uvedl kouč Šimíček.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
38 7 20 5 6 92:135

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Vienna Capitals
pozice v tabulce 9. 1.
body 25 43
aktuální forma Znojmo – Innsbruck 4:3p
Znojmo – Klagenfurt 2:3
Záhřeb – Znojmo 1:0
Vídeň – Fehérvár 0:1
Dornbirn – Vídeň 2:5
Innsbruck – Vídeň 1:4
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 19 bodů (8 + 11) Riley Holzapfel, 20 bodů (10 + 10)
nejproduktivnější obránce Antonín Bořuta, 12 bodů (2 + 10) Ryan Connor McKiernan, 17 bodů (8 + 9)
brankář Marek Schwarz (90,70 %) Jean-Phillippe Lamoureux (95,90 %)
využití přesilovek 15,20 % 28,60 %
úspěšnost oslabení 79,80 % 86,80 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, #33 Gergely Kincses
Čároví rozhodčí:#57 Bettina Angerer, #91 Attila Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Tejnor, Stehlík, Bořuta, Pastor, Biro, Zajíc, Šnajnar – Raška, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Guman, Číp – Csamangó, Beroun, Špaček.
Lamoureux (35. Tschrepitsch) – Fraser, Klubertanz, McKiernan, Cuma, Hackl, Brocklehurst, Bauer – Pollastrone, Holzapfel, Schneider – Nödl, Vause, Rotter – Wukovits, Sharp, Tessier – Hartl, Nissner, Fischer.
NEWSLETTER