Klobouk dolů před EBEL, chválí nové působiště Tomáš Pastor

Rozhovory
SO 11. 11. 2017
Před nedávnem naskočil obránce Tomáš Pastor do rozjetého znojemského vlaku, ve kterém si již stihl připsat čtyři starty. Co říká na znojemské publikum? Jak mu vyhovuje mezinárodní EBEL? Dočtete se v rozhovoru.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

V posledním utkání před reprezentační přestávkou jste zaznamenali první vítězství po sedmi porážkách. Jak moc důležité může být, že prolomení té nepříznivé série přišlo právě před přestávkou?
Potěší to. Strašně moc. Potřebovali jsme to jako sůl. Sedm porážek v řadě je strašně moc. Hlavně pro psychiku. V těch posledních dvou zápasech chybělo strašně málo. Na druhou stranu musím říct, že jsme teď proti Innsbrucku první třetinu hodně zaspali a určitě je škoda toho bodu, který jsme měli vydřít.

Rodilo se to hodně těžko. Dlouho to vypadalo, že se bude radovat Innsbruck, v poslední minutě ale přišlo vyrovnání a nakonec to celé dopadlo opačně. Může mít na mužstvo pozitivní vliv do budoucna, že se nevzdal a bojoval až do poslední minuty?
Hrozně jsme zabrali. Řekli jsme si, že dokončíme každé napadání a budeme všechno tlačit na bránu. Viděli jsme, že jejich brankář už není tak jistý. Nevěřil si, padalo to z něho. Splnili jsme, co jsme si řekli a dobře to dopadlo!

Soupeři chytal Patrik Nechvátal, který ještě v loňské sezóně působil ve Znojmě. Měli jste nějaké speciální instrukce, co by na něho mohlo platit?
To ne. My se nemůžeme soustředit na jednotlivce. Každý zápas je o našich hlavách, o našem přístupu. Ať už v té bráně stojí kdokoliv, tak my ho musíme zasypat co nejvíc střelami.

Je tu reprezentační pauza. Může to týmu nějakým způsobem pomoct?
Chvilku si odpočneme. Poté ale zase budeme pokračovat v trénincích a v nasazení. Věřím, že po pauze se to otočí a už budeme vyhrávat.

Několik posledních zápasů se snažíte první třetinu hrát defenzívně...
Prohráli jsme sedm zápasů v řadě. Kvůli tomu jsme si řekli, že se začneme více soustředit na obranu. Šance přijdou v každém zápase.

V neděli to byl váš čtvrtý zápas ve Znojmě. Jak se vám tady líbí?
Slyšel jsem samé dobré věci. Nedostal se ke mně jediný názor, který by říkal něco špatného. A musím říct, že je to opravdu něco úžasného. Ať jsou to fanoušci, nasazení v lize, zázemí obecně tady ve Znojmě. Je to fakt super!

Měl jste už čas projít si město?
Mám malého pejska, tak jsem to staré město obešel. Moc hezké!

Přišel jste v rozjeté sezóně. Jak se vám povedlo zapadnou do týmu?
Vždycky, když někdo přijde do rozjeté sezóny, tak je to takové jiné. Člověk není s tím mužstvem od začátku. Doufám ale, že mě kluci přijali dobře. Doufám, že jsem zapadl. Osobně už se cítím jako doma.

Znal jste někoho ze spoluhráčů už dříve?
Erika Němce z Vítkovic, Radima Matuše, Marka Račuka než odešel. Pár hráčů jsem znal.

Jak se váš přestup vůbec zrodil?
Bylo to docela rychlé. V podstatě jsem v Boleslavi nedostal tolik prostoru, jako jsem si představoval. Tak jsme se domluvili, že to zkusím tady.

Ještě se zeptám na EBEL. Splnila vaše očekávání?
Očekával jsem, že to bude rychlé, bojovné, důrazné. Musím říct, že ve všech směrech to ještě překonalo moje očekávání. Fakt klobouk dolů před tím, jak se tady hraje!

Takže spokojenost?
Naprosto!

NEWSLETTER