Orli posilují útok, přichází produktivní Američan Adam Miller!

Aktuální zprávy
SO 4. 11. 2017
Znojmo vítá novou posilu do ofenzivy. Je jí dvaatřicetiletý americký útočník Adam Miller, který EBEL dobře zná z vydařeného angažmá v Záhřebu. Poslední ročník strávil ve Francii. Naopak kádr Orlů opouští Marek Račuk.

Račuk se v úvodní části sezóny nedokázal prosadit podle představ, v 18 utkáních si připsal čtyři kanadské body za jeden gól a tři asistence. „Markovi děkujeme za odvedené služby a přejeme mnoho zdaru v další kariéře," uvedl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Adam Miller

  • téměř ve všech evropských angažmá se pohyboval kolem průměru bodu na zápas
  • mistr asijské ligy s týmem Nippon Paper Cranes (o rok později v něm působil i Colton Yellow Horn)
  • 2x bronzový v dánské lize s Fredrikshavnem
  • v americké ECHL se účastnil all-star game, vyhlášen nejlepším bruslaře

Nová tvář v orlím hnízdě Adam Miller pochází z amerického státu Michigan blízko hranic s Kanadou. Urostlý útočník po juniorské kariéře vystudoval univerzitu Ferris State, kde také čtyři roky působil v oceňované NCAA. Po třech ročnících v nižší soutěži ECHL, kde v sezóně 2009/10 nasbíral v 72 utkáních 86 bodů, začal Miller zkoušet štěstí v Evropě.

Průlomový pro něj byl ročník 2012/13 v dresu Medveščaku Záhřeb, za nějž zapsal 49 bodů a patřil k nejproduktivnějším hráčům. Po ročním působení v Asijské lize odehrál 15 utkání za Dornbirn, následoval přesun do dánského Fredrikshavnu. V tamní soutěži vyhrál mimo jiné cenu pro nejpilnějšího nahrávače a s týmem dvakrát dosáhl na bronzové medaile. Loňský ročník strávil ve francouzském Rouenu.

„Víme, že musíme zvýšit efektivitu naší útočné činnosti. Adam Miller v tomto ohledu splňuje naše představy, je to produktivní hráč, kterému se prakticky ve všech jeho klubech dařilo sbírat body. Slibujeme si od něj zvýšení kvality našeho prvního útoku, počítáme s ním i na přesilovky," řekl Dočekal.

Miller by se měl k týmu připojit během nadcházející reprezentační přestávky a poprvé v orlím dresu nastoupit 19. listopadu ve Vídni.

» Hráčská karta a statistiky Adama Millera

Sestřih nejlepších momentů Adama Millera:

NEWSLETTER