Klobouk dolů, kolik přišlo fanoušků, chválí znojemské publikum třígólový Josef Zajíc

Rozhovory
PÁ 11. 8. 2017
Obránce Josef Zajíc nastoupil k prvnímu domácímu utkání na znojemském ledě, a hned se blýskl výborným výkonem doplněným o hattrick! Jaké měl bývalý hráč Pardubic či Kladna pocity ze čtvrtečního zápasu? A jaká nálada panuje v kabině? Dočtete se v článku.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

První výhra v sezóně, v kabině teď určitě musí panovat spokojenost...
Určitá spokojenost ano, ale úplně spokojení nejsme. A to zejména díky průběhu zápasu. Chvíli jsme vyhrávali, pak zas prohrávali a pořád dokola. Jsme ale šťastní, že jsme to konečně urvali a dotáhli do vítězného konce. První dvě utkání nám totéž udělal soupeř, takže jsme rádi, že se to konečně povedlo nám. Obzvlášť před domácími fanoušky, kterých přišel neuvěřitelný počet. A to šlo pouze o přípravný zápas. Klobouk dolů, těším se na sezónu.

Přišlo téměř dva tisíce lidí, čekal jste tak vysokou návštěvu?
Vůbec. Absolutně vůbec. Nechtěl bych lhát, ale co jsme hráli ty dva předchozí dva zápasy venku, tak si myslím, že tam určitě nepřišlo tolik lidí a ani zdaleka tam nebyla taková atmosféra.

Mohly ty první tři přípravné duely ukázat, jak jste na tom fyzicky i herně?
Já si myslím, že ukázaly, že jsme na tom dobře. Byli jsme vyrovnaným soupeřem a dokonce bych si troufl tvrdit, že jsme byli od půlky lepší než týmy z extraligy. Ještě si všechno sedá, ale myslím si, že to vypadá dobře. Hlavně parta v kabině je dobrá, a to je nejdůležitější.

Včera padlo třináct branek, ve třetí třetině dokonce sedm gólů během velmi krátké chvíle...
Trošku se to otevřelo (úsměv). Oba týmy to chtěly urvat a myslím si, že se ukázala morální síla našeho mužstva, že jsme to dokázali vyrovnat a otočit. Doufám, že se to líbilo alespoň publiku (smích).

Hrálo se přátelské utkání, ale byli jsme svědky pořádně tvrdé hry, kterou okořenilo několik šťouchanic a dokonce i bitka...
Právě proto, že to byla ještě příprava, tak si tohle můžeme ještě dovolit. Je to zpestření o fanoušky, protože v lize už se budeme muset soustředit, abychom neoslabovali tým, takže toho tam už třeba tolik nebude.

V jaké formě se cítíte vy? Přece jenom obránce nedává hattrick každý zápas...
Ve skutečnosti to byly jen dvě branky. Ten třetí tečoval tuším Patrik Novák, ale připsali ho mně. Já osobně se cítím ale pořád stejně. Měli jsme dobrou přípravu jak na suchu, tak i na ledě. Myslím si, že se všichni cítíme fyzicky dobře.

Obranou dvojici jste tvořil s Pavlem Skrbkem. On je hodně zkušený zadák, jak se vám s ním hraje?
Musím říct, že opravdu výborně. Takové zkušenosti, jaké má Pavel, to je bomba. Kde on navíc všude vidí a kam dokáže prostrčit puk, to je neuvěřitelné. Opravdu se mi s ním hraje skvěle. Lepšího spoluhráče jsem snad ještě neměl. Já se to budu snažit ubruslit, on vymyslet (úsměv).

Jakou máte roli ve vaší obranné dvojici? Když jste dnes dal tolik branek, tak máte být spíš ofenzívní?
Roli jsem zatím žádnou nedostal. To se ještě uvidí. Někteří kluci říkají, že jsem pes obranář, ale uvidíme, až začne liga. Třeba si formu udržím, třeba se to změní a budu defenzívní typ.

Čeká vás teď turnaj v Přerově. Jak se na to těšíte?
Těším se na to moc. Bude to zpestření, ale zároveň to bude fyzicky náročné. Jsou to přece jenom tři zápasy během tří dnů. Na trénincích pořád tvrdě dřeme, takže každý zápas je pro nás obrovským zpestřením.

NEWSLETTER