O jistotu čtvrtfinále v Dornbirnu. Orlům stačí bod

Naši soupeři
SO 18. 2. 2017
Okruh kandidátů na dvě postupová místa do vyřazovacích bojů se zúžil na Znojmo, Graz a Dornbirn. Právě na západě Rakouska podstoupí český tým předposlední bitvu v nadstavbové části a pokud získá alespoň bod, stvrdí postup do play-off už pošesté v řadě! Zápas začíná v 17:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Kanadský útočník Chris D´Alvise patří už několikátou sezónu mezi nejlepší střelce ligy, letos si připsal už 24 gólů

Buldoci z Dornbirnu prožívají rozporuplnou sezónu. Základní část se jim nevyvedla, úzký kádr dlouho sužovala zranění klíčových hráčů a nedostatek hráčského materiálu hlavně v obraně. Po Novém roce však kromě posil přišel i obrat ve výsledcích. Tým kouče MacQueena sice nezvládl začátek nadstavby a prohrál ve Znojmě i následně doma s Grazem, od té doby ale ze šesti duelů odcházel jako poražený pouze jedinkrát.

Tradičně produktivní útok totiž v poslední době doplňuje solidně fungující obrana a v dobré formě chytající francouzský brankář Hardy. Sestava Buldoků do velké míry připomíná tu, která se Znojmem válčila loni ve čtvrtfinálové sérii play-off. V pátek rakouský celek zvládl první klíčovou bitvu s Villachem, který poslal na dovolenou, a nyní se soustředí na Znojmo.

"Musíme rychle zregenerovat, protože v pátek hráči nechali na ledě vše. Jsem si ale jistý, že budeme plně připraveni," řekl kouč Buldoků Dave MacQueen.

Připraveno bude i Znojmo. To na západ Rakouska odjelo už den dopředu a v neděli se bude chystat přímo na místě utkání. Z vítězné sestavy posledních utkání vypadl Jiří Beroun, který odstoupil z pátečního duelu, a také Štěpán Csamangó. "Nebudeme vymýšlet nic speciálního, ale na utkání se stoprocentně připravíme, což platí i pro mě," prohlásil trenér Roman Šimíček. "Když všichni odevzdáme maximum, věřím, že můžeme uspět," dodal.

Zajímavostí je, že už třetí utkání po sobě píská Znojmo hlavní sudí Mark Lemelin, jenž ještě loni působil v kanadskoamerické NHL.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
31 20 8 2 1 122:79

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 1. 3.
body 20 16
aktuální forma Znojmo - Graz 3:2
Villach - Znojmo 3:6
Znojmo - Fehérvár 3:1
Dornbirn - Villach 4:2
Fehérvár - Dornbirn 2:8
Lublaň - Dornbirn 0:4
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 42 bodů (16 + 26) Chris D´Alvise, 43 bodů (24 + 19)
nejproduktivnější obránce André Lakos, 30 bodů (4 + 26) Kevin Schmidt, 40 bodů (7 + 33)
brankář Marek Schwarz (90,5 %) Florian Hardy (90,9 %)
využití přesilovek 20,0 % 16,8 %
úspěšnost oslabení 81,9 % 84,1 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#20 Kristijan Nikolić, #14 Mark Lemelin
Čároví rozhodčí:#71 David Nothegger, #96 Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Lattner – Csamangó, Šeda, Novák – Špaček.
Hardy – Magnan, Schmidt, Caruso, Connelly, Siutz, Crawford, Konradsheim – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – D. Sylvester, McBride, C. Sylvester – Petrik, Häussle, Livingston – Haberl, Ban, Macierzynski.
NEWSLETTER