VIDEO: Další výhra o gól? Už máme zkušenosti a hlídáme si to, přiznal Martin Podešva

Rozhovory
PÁ 17. 2. 2017
Na začátku druhé třetiny dostal hokejkou a led opouštěl za pomoci lékařů. O dvacet minut později se pomstil gólem, který potvrdil znojemské vítězství. O zápase hovoří útočník Martin Podešva v rozhovoru.

Jak hodnotíte zápas s Grazem?
Už ve Villachu to byl strašně důležitý zápas. Dovezli jsme tři body a nyní jsme to doma jen potvrdili. Je super, že máme z těchto dvou zápasů plný počet bodů a myslím si, že nám to psychicky pomůže do zbývajících dvou utkání.

Ve druhé třetině jste inkasoval nepříjemný hit...
Bylo to spíše seknutí než hit, rozhodčí to posoudili dokonce jako krosček. V první moment to bylo bolestivé, ale trocha ledu to spravila.

Pak jste vstřelil gól...
Bojovalo se o puk v rohu kluziště a David Bartoš s Coltonem to posunuli po mantinelu. David mě uviděl, nahrál mi a já jen vystřelil. Spadlo to tam. Máme tři body, takže super.

Jak těžké je hlídat tak těsné skóre po celý zápas?
Máme plno hráčů, kteří už odehráli několik takových zápasů. Máme s tím už zkušenosti a to vítězství jsme si v závěru pohlídali.

Trenéři hovořili o tom, že jste chtěli Graz překvapit. S čím jste do toho tedy šli?
Snažíme se hrát každé utkání agresivně, hodně bruslit, nenechat soupeře hrát a dobře napadat. Myslím, že se nám to povedlo a o ten gól jsme byli šťastnější.

Dostali jste se na první místo skupiny o postup. Je to velká úleva?
Nedíváme se dopředu ani dozadu. Jdeme zápas od zápasu. Zbývají nám dvě utkání v nadstavbě a stoprocentně se na ně připravíme. Budeme chtít vyhrát v Dornbirnu a zajistit si tak play-off.

NEWSLETTER