Vykročit do čtvrtfinále může Znojmo v domácím souboji s Grazem

Naši soupeři
ČT 16. 2. 2017
Po velmi důležité středeční výhře ve Villachu zvýšili Orli náskok na druhém postupovém místě tabulky na čtyři body. Zásadní krok směrem ke čtvrtfinále mohou udělat v pátek od 18:30 v domácím souboji s Grazem, lídrem spodní nadstavbové skupiny. Zápas přenáší živě O2 TV.
» Hvězda soupeře
Oliver Setzinger se s 55 kanadskými body dělí o pozici nejproduktivnějšího rakouského hráče ligy

Graz není třeba dlouze představovat: tradiční klub ze Štýrska už zoufale touží po úspěchu. Navzdory investicím a rozpočtu o několika milionech eur hrál naposledy play-off před dlouhými čtyřmi sezónami. A to je samozřejmě velký neúspěch. Také letos to po dobrém začátku s klubem vypadalo všelijak, ale devětadevadesátky nakopla výměna trenéra. Zkušený Kanaďan Doug Mason, který na střídačce nahradil Slovince Ivo Jana, tým zvedl a aktuálně jej vede do čtvrtfinále.

Parta kolem statisticky nejlepšího brankáře ligy Sebastiana Dahma a produktivního prvního útoku vedeného zářícím Oliverem Setzingerem má aktuálně na druhé Znojmo dvoubodový náskok. V prvním vzájemném duelu na jihu Rakouska zvítězili domácí 3:1.

Orli tedy mají o motivaci postaráno. V zádech mají nesmírně cenné a důležité vítězství na ledě Villachu, čtyřbodový náskok před třetím Dornbirnem a vědomí, že svůj osud mají ve vlastních rukou. Tříbodové vítězství by svěřence kouče Šimíčka vyhouplo na první příčku nadstavbové skupiny a výrazně posunulo směrem k play-off. Definitivní jistotu postupu Orli v pátek večer získat nemohou, ale jedno je jisté: vítězstvím velmi rázně vrazí do čtvrtfinálových dveří nohu.

Utkání, jehož úvodní buly je naplánováno na 18:30, vysílá v přímém přenosu také televizní stanice O2 TV.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
27 10 12 1 4 66:70

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 2. 1.
body 17 19
aktuální forma Villach - Znojmo 3:6
Znojmo - Fehérvár 3:1
Fehérvár - Znojmo 6:2
Graz - Lublaň 5:0
Villach - Graz 4:0
Graz - Villach 6:1
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 40 bodů (16 + 24) Oliver Setzinger, 59 bodů (20 + 39)
nejproduktivnější obránce André Lakos, 30 bodů (4 + 26) Robin Weihager, 36 bodů (9 + 27)
brankář Marek Schwarz (90,4 %) Sebastian Dahm (93,3 %)
využití přesilovek 20,3 % 17,3 %
úspěšnost oslabení 81,4 % 85,0 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, #14 Mark Lemelin
Čároví rozhodčí:#94 Christian Kaspar, #87 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Lattner – Csamangó, Šeda, Novák – Špaček.
Dahm – Pöck, Weihager, Reinthaler, Pelech, Klimbacher, Boivin, Strohmeier, Trost – Beach, Brophey, Siddall – Ograjenšek, Feichtner, Woger – Setzinger, McLean, Zusevics – Pirmann, Zierer, Natter.
NEWSLETTER