Orli letí do Itálie, potvrdí v Bolzanu dominanci hostů?

Naši soupeři
ÚT 10. 1. 2017
Teoretická šance zůstává Znojmu na umístění v elitní šestce po základní části EBEL, zároveň bojuje o co nejlepší umístění pro nadstavbu. Ve středu se od 19:45 představí na severu Itálie proti Bolzanu a bude chtít navázat na letošní bilanci vzájemných duelů: ve všech třech se radovali hosté.
» Hvězda soupeře
Brodie Reid už druhou sezónu táhne ofenzivu Bolzana stabilními výkony

I přes každoroční velkou obměnu kádru patří Bolzano mezi celky, které v EBEL podávají nejstabilnější a nejvyrovnanější výkony. Spolu se znojemským celkem jde o dvě nejsilnější nerakouská mužstva v soutěži. Tradičně skvěle bruslící tým se může spolehnout na zkušeného kouče Toma Pokela, který je podepsán pod senzačním titulem z roku 2014, a letos také na silné individuality.

Tou největší je veterán a hokejový světoběžník Glen Metropolit, nejstarší hráč soutěže, jenž má ve svém pasu kromě dlouhých sezón v NHL také Finsko, Švýcarsko, Německo (v obou německy mluvících zemích vyhrál titul) a nyní pomáhá zvedat popularitu hokeje v italských Alpách. A ta se zvedá raketově. Lišky se i díky dobrým výkonům mohou spolehnout na hlučnou a věrnou skupinu fanoušků, která dokáže vytvořit pravý italský kotel.

Kostra týmu navíc zůstává nezměněna: domácí italští reprezentanti Egger, Oberdörfer, Bernard nebo Insam jsou klubu věrni již mnoho sezón. Od vstupu Bolzana do EBEL střežil jejich branku český gólman Jaroslav Hübl, letos jej na tomto postu vystřídal Slovák Marcel Melicherčík.

Orli se musí otřepat ze dvou domácích porážek v řadě a znovu se dívat před sebe. Na účast v elitní šestce mají ještě teoretickou šanci za předpokladu, že by všechny zbývající duely vyhráli a zároveň jim šly na ruku i výsledky ostatních celků, na druhou stranu je o co hrát i v případě, že se Znojmo do elitní šestky nedostane. Čím lepší umístění, tím více bonusových bodů pro nadstavbu, z níž stále dvě mužstva proklouznou do play-off.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
19 8 7 1 3 59:58

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HCB Foxes
pozice v tabulce 8. 4.
body 56 71
aktuální forma Znojmo - Dornbirn 3:4
Znojmo - Innsbruck 2:3
Znojmo - Villach 3:1
Lublaň - Bolzano 1:0
Fehérvár - Bolzano 3:2sn
Dornbirn - Bolzano 3:1
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 30 bodů (12 + 18) Brodie Reid, 36 bodů (20 + 16)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 24 bodů (7 + 17) Ryan Glenn, 26 bodů (6 + 20)
brankář Patrik Nechvátal (91,9 %) Marcel Melicherčík (90,8 %)
využití přesilovek 21,7 % 18,6 %
úspěšnost oslabení 80,6 % 77,8 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#22 Manuel Nikolić, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí:#72 Damir Raković, #87 Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, McMonagle, Lakos, Biro, Stehlík, Bořuta, Kadeřávek – Lattner, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Hughesman – Csamangó, Šeda, Špaček – Györi.
Smith – Egger, Oberdörfer, Glenn, Everson, Seymour, Gellert, Luoma, Marchetti – Vallerand, Metropolit, Palmieri – Oleksuk, Reid, Frigo – Frank, Root, Insam – Kearney, Bernard, Gander.
NEWSLETTER