Orli potřebují doma zabrat, proti bude Bolzano

Naši soupeři
SO 3. 12. 2016
Orly čekají dva domácí zápasy ve čtyřech dnech. V neděli od 17:30 se ve Znojmě představí Bolzano, které patřilo v listopadu k nejnebezpečnějším týmům soutěže. Přijďte podpořit orlí letku přímo do Nevoga arény!
» Hvězda soupeře
Brodie Reid je nejproduktivnějším hráčem Lišek, zároveň má na svém kontě nejvíce branek

Sedm výher, tři prohry. To je bilance Bolzana v posledních deseti zápasech. Svěřenci Toma Pokela se v listopadu rozehráli do skvělé formy, přestože neměli zrovna snadný los. Postupně porazili Linz, Innsbruck i Salzburg. Na českém území tedy budou chtít svoji formu potvrdit.

Velkou slabinou Lišek je však hra v oslabení. Každá čtvrtá přesilovka soupeře totiž končí za brankovou čárou. To může hrát do karet Orlům, kteří v předchozím utkání využili hned dvě početní výhody.

Jediný italský účastník EBEL spoléhá především na přesné zásahy Brodieho Reida a Nicholase Palmieriho. Dohromady nastříleli už dvaadvacet branek. Útočná síla týmu je ale rozložena mezi všechny formace, takže nebezpečí hrozí z každé strany.

Orlům se v letošní sezóně daří spíše venku, zatímco loni to bylo naopak. Tento trend potvrdili i v pátek na ledě Klagenfurtu, kde ukořistili všechny tři body a přerušili tím nelichotivou sérii čtyř proher v řadě. Na elitní šestku tak ztrácí už pouze jeden bod.

Dalibor Řezníček si myslí, že předchozí nezdary plynuly především z početné marodky: "Jsme v těžké fázi sezóny. Hraje se v krátkých časových intervalech, navíc se mužstvo potácí s mnoha zraněnými hráči. Musíme tedy improvizovat v sestavě. Bolzano je rychlý tým, který velice dobře bruslí. Musíme podat špičkový výkon a začít sbírat body i doma."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
18 8 6 1 3 58:55

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HCB Foxes
pozice v tabulce 8. 5.
body 35 44
aktuální forma Klagenfurt - Znojmo 2:4
Znojmo - Salzburg 1:2sn
Villach – Znojmo 5:1
Vídeň - Bolzano 6:4
Bolzano - Salzburg 4:3
Bolzano - Linz 5:4
nejproduktivnější hráč Libor Šulák, 18 bodů (4 + 14) Brodie Reid, 23 bodů (13 + 10)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 18 bodů (4 + 14) Ryan Glenn, 12 bodů (1 + 11)
brankáři Marek Schwarz (90,0 %) Marcel Melicherčík (91,5 %)
využití přesilovek 18 % 18,5 %
úspěšnost oslabení 82,8 % 76,9 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#40 Chris Sternat, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#68 Maximilian Gattol, #87 Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Lattner, Řezníček, Kadeřávek, Biro – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Wronka, Pucher, Györi – Špaček, Šeda, Csamangó.
Melicherčík - Egger, Oberdörfer, Glenn, Everson, Glira, Seymour - Vallerand, Metropolit, Palmieri - Reid, Bernard, Kearney - Insam, Root, Frank - Marchetti, Oleksuk, Frigo.
NEWSLETTER