V souboji tabulkových sousedů vyzvou Orli Dubův Klagenfurt

Naši soupeři
PÁ 28. 10. 2016
V posledním ligovém utkání před reprezentační přestávkou vyzve znojemský tým na domácím ledě nejúspěšnější rakouský klub historie, Klagenfurt, s ex-znojemským Tomášem Dubou v brance. Zápas startuje v 17:30, buďte u toho!
» Hvězda soupeře
Brankářská jednička Klagenfurtu Tomáš Duba chytal ve Znojmě extraligovou sezónu 2003/04 a stal se velkým oblíbencem domácích příznivců

Rakouský klub z hlavního města Korutan se v posledních sezónách potácí v nižších patrech tabulky, než na jaká je zvyklý. Po nevyvedené loňské sezóně završené čtvrtfinálovým koncem vyhlásilo vedení mužstva velkou přestavbu kádru s dlouhodobým zaměřením na výchovu mladých rakouských hokejistů. Při pohledu na soupisku A-mužstva se ale Klagenfurt počtem cizinců výrazněji neliší od konkurence.

Cizinec ostatně působí i na postu gólmana a je to cizinec znojemským fanouškům dobře známý. Český brankář Tomáš Duba ve Znojmě odchytal extraligovou sezónu 2003/04, v níž předváděl vynikající výkony a na jihu Moravy navázal vřelé vztahy. Pozdějšího mistra extraligy se Spartou přivedl rakouský klub z německého Krefeldu a dává mu v brance hodně prostoru. Mezi další opory soupeře Orlů patří produktivní Kanaďan Jamie Lundmark, jeden z nejlepších nahrávačů EBEL Thomas Koch či spolehlivý bek Steven Strong.

Znojmo z posledních deseti utkání prohrálo jen dvakrát, naposledy ve čtvrtek v televizním duelu na ledě úřadujícího mistra ze Salzburgu. Přesto se český celek vyhoupl na dosah elitní šestce, na sedmém místě má stejně bodů jako šestý Innsbruck a "pod čarou" je jen kvůli horšímu skóre. To vše i při absenci opor Lattnera a Tomase, mimo hru je dlouhodobě zraněný Novák.

Náročný program pěti duelů v devíti dnech dává zabrat, vybojované úspěchy však tým tmelí a přidávají mu sebevědomí. "Člověk je alespoň v zápasovém rytmu. Navíc když se vyhraje, tak je to o to lepší. Mám to raději, než kdybych měl týden trénovat a čekat na zápas," podotkl útočník David Bartoš.

Klagenfurt je jedním z celků, s nimiž Orli mají v lize výrazněji negativní bilanci, i proto budou potřebovat vaši podporu. Přijďte na znojemský stadion pomoci znojemskému týmu k dalším ligovým bodům!

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
26 6 11 2 7 73:82

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC KAC
pozice v tabulce 7. 8.
body 22 20
aktuální forma Salzburg - Znojmo 3:0
Znojmo - Fehérvár 3:2
Znojmo - Innsbruck 2:1p
Fehérvár - Klagenfurt 2:1
Vídeň - Klagenfurt 4:2
Klagenfurt - Linz 4:6
nejproduktivnější hráč Radek Číp, 10 bodů (5 + 5) Jamie Lundmark, 16 bodů (9 + 7)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 10 bodů (2 + 8) Mark Popovic, 5 bodů (1 + 4)
brankáři Patrik Nechvátal (92,1 %) Tomáš Duba (91,8 %)
využití přesilovek 15,9 % 17,0 %
úspěšnost oslabení 85,5 % 87,5 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Trpimir Piragić, Milan Zrnić
Čároví rozhodčí:Max Gatol, Marton Neméth

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Da Costa, Bartoš, Yellow Horn – Vodný, Pucher, Číp – Hughesman, Wronka, Špaček – Csamango, Šeda, Györi.
Duba – Strong, Duller, Schnetzer, Schumnig, Popovic, Vallant, Kreuzer – S. Geier, Hundertpfund, Lundmark – Bischofsberger, Hurtubise, Ganahl – Schettina, Neal, Pance – Richter, Kurath, Kraus.
NEWSLETTER