Venkovní trip pokračuje! Orli se pokusí udolat hladové Žraloky

Naši soupeři
PÁ 7. 10. 2016
Znojemské hokejisty čeká poslední ze tří náročných venkovních utkání v řadě. Po dvaadvaceti hodinách od střetnutí v Dornbirnu čelí Orli nové výzvě - porazit silný Innsbruck a prodloužit tak sérii výher. Úvodní buly je na programu v 17:30.
» Hvězda soupeře
John Lammers patří tradičně k největším hvězdám EBEL

Innsbruck v poslední sezóně opět skončil před branami play-off, ani přes tento fakt se ale žádné velké zemětřesení v kádru nekonalo. Za ztrátu by se dal považovat pouze odchod střelce Jeffa Ulmera či útočného beka Nicolase Schause, který zamířil do extraligových Pardubic.

Jako náhradu si manažer tyrolského celku vytipoval Maria Lamoureuxe, mladšího bratra gólmana Jeana-Philippa Lamoureuxe, jenž obléká dres Vídně. Dalším ofenzivním esem by měl být ex-znojemský Ondrej Šedivý, Kanaďan Andrew Clark nebo americký útočník Austin Smith, který si za svoji kariéru připsal i starty ve finské lize.

Do obrany z Plzně přispěchal na pomoc Kristián Kudroč, hráč se zkušenostmi z NHL, KHL, finské, švédské i české ligy. Velkou posilou je rakouský reprezentant Daniel Mitterdorfer nebo také Lubomír Štach, po Ondreji Šedivém další hráč, který se podílel na loňském finálovém úspěchu Orlů. Ten se sice v novém působišti rychle aklimatizoval, když v šesti zápasech zaznamenal už sedm kanadských bodů, proti svému bývalému klubu však nebude moci kvůli disciplinárnímu trestu za nevybíravé seknutí protihráče nastoupit. Podobně dopadl také jeho spoluhráč Nicholas Ross.

Žraloci vstoupili do aktuálního ročníku EBEL velice dobře. V základní hrací době prohráli poprvé až minulý týden na ledě Klagenfurtu. V pátek pak proti Fehérváru potvrdili svoji formu po výhře 6:3. Nachází se tak na skvělém třetím místě se ztrátou pěti bodů na vedoucí Vídeň.

„Naši nejlepší obránci nám budou bohužel proti Znojmu chybět, což je velmi bolestivé. Musíme se s tím však vypořádat. Myslím si, že nás to stmelí a předvedeme dobrý výkon," řekl kouč Rob Palin.

Orlům se sice nepovedl zachytit začátek ligy, výkony týmu se ale postupně zlepšují. Lví podíl na tom má vynikající forma gólmana Patrika Nechvátala, který proti Grazu vychytal čisté konto a v pátečním utkání se jeho úspěšnost zákroků držela nad dvaadevadesáti procenty.

Dalším pozitivním prvkem ve hře českého celku je produktivita. Proti Dornbirnu Jihomoravané poprvé v sezóně vsítili čtyři branky, dosavadním maximem byly přitom dvě. Premiérový gól si připsal Tomáš Plíhal a Sean McMonagle, dva přesné zásahy má na kontě Adam Hughesman, Peter Pucher, Patryk Wronka a nová posila Teddy Da Costa. Porazit Innsbruck však nebude vůbec jednoduchý úkol. Na jejich ledě totiž Orli vyhráli naposledy v říjnu 2013, a to těsně 3:2.

» Utkání můžete sledovat prostřednictvím textového online přenosu

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
18 10 6 1 1 59:42

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 10. 3.
body 7 14
aktuální forma Dornbirn - Znojmo 3:4
Graz - Znojmo 0:1
Znojmo - Vídeň 2:4
Innsbruck - Fehérvár 6:3
Klagenfurt - Innsbruck 3:2
Innsbruck - Salzburg 5:4p
nejproduktivnější hráč Libor Šulák, 4 body (0 + 4) John Lammers, 11 bodů (4 + 7)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 4 body (0 + 4) Lubomír Štach, 7 bodů (3 + 4)
brankář Patrik Nechvátal (90,2 %) Andy Chiodo (90,2 %)
využití přesilovek 12,50 % 25,00 %
úspěšnost oslabení 86,21 % 84,21 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Lemelin, Siegel
Čároví rozhodčí:Kontschieder, Pardatscher

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Lakos, Lattner, Řezníček, Stehlík, Biro, McMonagle – Číp, Plíhal, Wronka – Vodný, Da Costa, Tomas – Hughesman, Pucher, Šeda – Beroun, Bartoš, Novák – Csamango.
Chiodo - Saringer, Kudroč, Pedevilla, Mitterdorfer, Linder, Ebner - Lamoureux, Clark, Smith - Bishop, Spurgeon, Lammers - Šedivý, Huber, Schennach - Schramm, Teschauer, Mössmer.
NEWSLETTER