Za potvrzením zlepšené formy míří Orli na západ Rakouska

Naši soupeři
ČT 6. 10. 2016
Po prvním vítězství v sezóně se znojemští hokejisté vydávají na trip na západ Rakouska. Sérii dvou duelů ve dvou dnech načnou na ledě Dornbirnu, loňského čtvrtfinálového protivníka a aktuálního souseda v tabulce. Zápas začíná v pátek v 19:15.
» Hvězda soupeře
Chris D´Alvise načíná v EBEL svou pátou sezónu a ve všech se pohyboval kolem hranice 50 kanadských bodů

Cesta do Dornbirnu je pro znojemský tým vůbec nejdelší v lize. Přes 650 kilometrů je ale pro hráče a realizační tým od letošního jara hodně dobře známá. Tehdy Orli proti Buldokům válčili ve čtvrtfinálové sérii, po dramatickém průběhu zvítězili 4:2 na zápasy a poprvé v historii slavili postup z prvního kola play-off.

Loňské úspěchy už jsou ale téměř zapomenuty a realita nového ročníku dopadla tvrdě i na Dornbirn. Ten sice udržel s výjimkou nepříjemného Kylea Greentreeho, jenž ukončil kariéru, hlavní útočné opory, ovšem trápí jej defenziva. Francouz Florian Hardy v brance zatím nepůsobí jistým dojmem, inkasuje hodně branek a nepomáhá mu ani defenziva, kde při nedostatku hráčů zaskakuje útočník Sylvester.

Hlavní zbraně celku, který podporuje nápojářský koncern Rauch, hledejme v útoku. Chris D´Alvise, Jamie Arniel nebo Martin Grabher Meier patří mezi nejnebezpečnější útočníky v lize. A i když se Dornbirnu vstup do ligy nepovedl, stále jde o nepříjemný a fyzický tým s vysokými ambicemi.

Znojmo však na západ Rakouska cestuje psychicky posíleno o vydřenou, ale nesmírně cennou výhru 1:0 z ledu Grazu. Branka Petera Puchera podpořená disciplinovaným a bezchybným výkonem obrany v čele s Patrikem Nechvátalem dává do dalších venkovních utkání naději na zisk dalších bodů. "Každý přesně dodržoval, co jsme si řekli. Vyhrát už jsme potřebovali a věřím, že na tenhle výkon navážeme," nechal se slyšet Nechvátal.

» Utkání můžete sledovat prostřednictvím textového online přenosu

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
26 17 6 2 1 104:63

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 11. 10.
body 4 4
aktuální forma Graz - Znojmo 0:1
Znojmo - Vídeň 2:4
Znojmo - Bolzano 2:3sn
Villach - Dornbirn 5:4sn
Dornbirn - Klagenfurt 3:1
Fehérvár - Dornbirn 5:1
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 3 body (1 + 2) Martin Grabher Meier, 6 bodů (2 + 4)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 3 body (0 + 3) Nick Crawford, 2 body (0 + 2)
brankář Patrik Nechvátal (89,2 %) Florian Hardy (88,1 %)
využití přesilovek 5,60 % 5,00 %
úspěšnost oslabení 86,40 % 82,60 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Gruber, Piragić
Čároví rozhodčí:Kontschieder, Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Lakos, Lattner, Řezníček, Stehlík, Biro, McMonagle – Číp, Plíhal, Wronka – Vodný, Da Costa, Tomas – Hughesman, Pucher, Šeda – Špaček, Bartoš, Györi – Csamango.
Hardy – Magnan, Schmidt, Caruso, Crawford, C. Sylvester, Konradsheim – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – D. Sylvester, Sarault, Siddall – N. Petrik, Achermann, Livingston – Haberl, Häussle, Macierzynski.
NEWSLETTER